Даценко Анатолій Євгенович

Даценко Анатолій Євгенович, на даний час  завідуючий господарчою частиною  Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Городищенської районної ради  Черкаської області, народився 5 серпня 1939  року в с. Писарівна  Лисянського  району Черкаської області. У селищі відомий як заслужений керівник народного хору з 1968 року.

   

В 1974 році закінчив Канівське культосвітнє училище і був направлений на навчання в Харківський інститут культури. Музикою почав займатися з дитинства, тому що батько грав на скрипці, а вся сім’я співала в церковному хорі.  Дома був створений сімейний ансамбль з народних інструментів — батько грав на скрипці, брат — на балалайці, а малий Толя — на бубоні. Часто сімейний ансамбль запрошували на різні урочистості. З 5 класу почав грати на гармонії. З 1959 року почав керувати сільським хором.

Під час навчання в Каневі керував хором СПТУ с. Степанці. Стаж керування хором 50 років. За період керування хором в селищі Вільшані виступав за Черкаську область в Москві на виставці досягнень працівників сільського господарства. Неодноразово Вільшанський хор під керівництвом Анатолія Євгеновича Даценка виступав в Києві, в Оренбурзькій області. Вільшанський хор є лауреатом Перших Всесоюзних фестивалів,  лауреатом республіканських фестивалів, лауреатом «Садок вишневий коло хати». Анатолій Євгенович Даценко має державні та відомчі нагороди:  Ювілейна медаль «Сторіччя з дня народження В. І. Леніна» 1970 рік, посвідчення і диплом лауреата І Всесоюзного фестивалю «Срібні дзвони» 1977 рік, значок «Отличник культурного шефства над селом» 1988 рік, медаль «Ветеран  праці» 1991 рік, диплом обласного управління культури 2005 рік, посвідчення і диплом лауреата Міжнародного фестивалю «Садок вишневий коло хати» 2005 рік, посвідчення Лауреата районної премії імені Гулака-Артемовського 2005 рік, медаль «Мистецький олімп України» 2006 рік, диплом обласного управління культури 2007 рік, понад сто грамот районного і обласного відділів культури. На даний момент  є самодіяльним композитором. На конкурсі до 65-річчя визволення Черкащини, пісні присвячені цій даті, зайняли призове місце.

+3

Опублікувала: Шах Джаніта

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опубліковано 06.10.2014 08:55
  • Перегляди: 552

Теги