Хутір імені П.Сагайдачного

Петро Сагайдачний народився далеко від Вільшани, поблизу Перемишля, в родині православного шляхтича, але ім’я його тісно пов’язане з нашим краєм.

Коли хто йде або їде на Товсту чи Зелену Діброву, завжди звертає увагу на привабливе  поселення, яке потопає у розкішних садах. Це і є хутір САГАЙДАЧНИЙ.

Давні посвідчення свідчать, засноване воно у ХVІІ столітті. В цей час Петро Сагайдачний отримав гетьманську булаву. Молодий, енергійний  гетьман боронив Україну від турків. Одного дня коли вів Сагайдачний своє військо на Корсунь, поблизу Вільшани шлях перетнули турки і завязалась кривава битва.

Земля гула і стогнала, рясно полита кровю, далеко було чути ляскіт шабель і стогін поранених. Від куряви, що здіймали кінські копита не було видно і сонця. Та все ж козаки Сагайдачного перемогли ворога. Поховали бойових побратимів з почестями у козацькій могилі, біля березового гаю, гетьман повів своє військо далі на Корсунь. А незабаром на місці битви поселились  люди, недалеко була могила козаків, тож поселенці і назвали свій хутір іменем козацького гетьмана Петра Коношевича - Сагайдачного. 

 

Матеріал підготувала Ольга Володимирівна Ільченко.

0

Dzhanita

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опубліковано 31.08.2014 21:36
  • Перегляди: 374

Теги