Вільшанський хутір Незаможник

На східній околиці Вільшани розкинувся хутір НЕЗАМОЖНИК. Особливо він красивий навесні,  коли все на весні розквітає. Хоч і назву має Незаможник, але люди тут живуть працьовиті та заможні. А почалось все так…

 У далекому ХVІІІ столітті не все було добре  в Україні, тяжко жилося простому люду, особливо селянинові.  Ходили бідні люди по всій Україні шукаючи кращої долі та земель багатших. Одного дня  по курній дорозі Їхав віз, запряжений старою,худою конячиною. На возі  - сімя: зажурений чоловік, згорьована молодиця та купа діточок. Зупинились на перепочинок, озирнулись навкруги, чоловік розгледівся, що земля гарна, поля незаймані, луки, ставок – буде де рибу ловити і худобу випасати і землю засівати. До того ж і село велике недалеко. Одне засмучувало чоловіка – був він бідний, незаможний:  віз, стара кляча та руки робочі поставили хатину, та й зажили дружно.  Згодом до них приєдналися інші сімї, виник хутір НЕЗАМОЖНИК, тобто поселення незаможних (бідних) людей.

  За переказами місцевих жителів  у ХІХ столітті тут існувало церковне угіддя Попівське, у 1920 – 1922 Р.Р. коли на Україні проходила примусова колективізація, утворилось товариство «Незаможник», згодом перейменоване на «Сівач». Але за самим поселенням не бідних селян закріпилась уже стара назва. Давно на місці старої хатини стоять добротні будинки, хутір і Вільшану поєднала гарна дорога, але к память про першого поселенця хутір так і називається  НЕЗАМОЖНИК.

 

Матеріал підготувала Ольга Володимирівна Ільченко

Фото Василя Лисогора

0

Dzhanita

Коментарі

09.09.2014 05:56
Аватар 1. Голос Невідомий +1

Підкоректуйте околицю.

 


09.09.2014 12:04
2. Шах Джаніта  » відповідь до коментаря #1 0

Зроблено!


10.09.2014 06:58
Аватар 3. Голос Невідомий +1

ПОРЯДОК!!!!


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опубліковано 31.08.2014 21:26
  • Перегляди: 519
  • Коментарі: 3

Теги