Вільшана - селище, чи селище міського типу?

У ході формування адміністративно – територіального устрою України було створено нормативну базу,якою визначено статус та класифікацію населених пунктів.

Поняття населеного пункту та його видів були визначені та врегульовані «Положенням про порядок вирішення питань адміністративно – територіального устрою Української РСР», затвердженим Указом Президії Верховної Ради УРСР від 12 березня 1981 року № 1654-Х, яке і на сьогоднішній день залишилось чинним у частині, що не суперечить Конституції України 1996 року, яка є чинною.

Оскільки в Конституції України нічого не зазначено про класифікацію населених пунктів, то класифікація, про яку прописано у «Положенні про порядок вирішення питань адміністративно – територіального устрою Української РСР» залишається чинною, хоча в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» про неї нічого не зазначено.

Відповідно до ст. 133 Конституції України ‘’… систему адміністративно – територіального устрою України складають : Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села’’, але не селища міського типу. Оскільки Конституція України має примат над іншими законодавчими актами України, то необхідно визнати, що селища міського типу не мають ніякого правового закріплення , можна говорити, що Вільшани,як селища міського типу, де юре не існує, хоча де факто цей термін зараз і використовується. В Конституції України 1996 року, в статті 133 (Територіальний устрій України) в переліку типів населених пунктів значаться тільки міста, селища і села. Селища міського типу депутати вказати забули.

Вільшана – селище міського типу, в обліку населення Вільшани належить до міського і за функціональним призначенням у загальній системі адміністративно – територіального устрою України, посідає проміжне місце між сільським населеним пунктом, селом або селищем та містом. Відповідно до положення,затвердженого 12 березня 1981 року, Указом Президії Верховної Ради УРСР, до категорії селищ міського типу можна долучити населений пункт,на території якого знаходяться промислові підприємства,будови,залізничні вузли, гідротехнічні споруди, підприємства з виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, а також,на території яких містяться вищі та середні спеціальні навчальні заклади, науково- дослідні установи, санаторії та інші стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, які мають державний житловий фонд, з кількістю населення понад 2 тис. осіб, з яких не менше ніж дві третини становлять робітники, службовці і члени їх сімей.

Отже, Вільшана, під цю класифікацію,не підпадає однозначно, так як на її території відсутні вище перераховані умови визначення статусу - селища міського типу.

На Зборах Ініціативної групи громади селища Вільшана, було проведено обговорення питання статусу Вільшани та прийнято рішення про звернення до сесії Вільшанської селищної ради про клопотання перед Городищенською районною, Черкаською обласною радою та Верховною Радою України, про зміну статусу селища міського типу Вільшана, на селище Вільшана. Від зміни статусу зміняться і тарифи.

Ось відповідь,на питання чому в селищах міського типу,застосовується тариф на електроенергію загальний а не як для населення,що проживає в селі, селищі ?

Згідно з п.2.1 ‘’Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню’’, затвердженого постановою Національної комісії,що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 23.04.2012 № 498, ‘’до категорії населення відносяться фізичні особи (громадяни),які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках,квартирах,гуртожитках; для потреб особистих підс.господарств,присадибних і садибних ділянок…Для цілей цього Порядку населення за місцем проживання розподіляється на міське та сільське. До міського населення відносяться особи,які проживають у міських поселеннях(міста, селища міського типу), до сільського населення – особи,які проживають у сільській місцевості (селища, села)’’.

+2

Автор: Павло Пивоваров

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 20.04.2016 09:33
  • Перегляди: 1663

Теги