Ознайомлення громадськості смт Вільшана з роботою Вільшанської СТВК

Ознайомлення громадськості смт Вільшана

з роботою Вільшанської СТВК

(Дана стаття публікується згідно постанови №10 Вільшанської СТВК від 20.12.2015р. «Про ознайомлення громадськості смт Вільшана з роботою СТВК за період проведення чергових виборів 25 жовтня 2015 року»).

Останнім часом в селищі Вільшана панує напружена атмосфера, пов’язана з виборчим процесом. Після опублікування на сайті «Вільшана – моя Батьківщина» статті Д. Шах, в якій нашу комісію було названо «некомпетентною», серед користувачів сайту з’явилася тенденція «поливати брудом» Вільшанську селищну територіальну виборчу комісію. Часто-густо люди роблять це «на емоціях», не володіючи правдивою інформацією і не знаючи тонкощів виборчого процесу.

19 – 20 грудня 2015 року вулицями Вільшани почали ходити люди, які збирали підписи про недовіру комісії, Вільшанською СТВК було прийнято рішення провести розширене засідання з представниками громадськості, щоб донести до жителів селища інформацію про нашу роботу і обставини, в яких доводиться працювати.

20 грудня 2015 року о 14 годині відбулося розширене засідання Вільшанської СТВК, на яке були запрошені депутати Вільшанської селищної ради, керівники місцевих організацій, підприємств, жителі селища. До речі, люди, які збирали підписи, і ті, які спонукали та підбурювали їх до цього, до залу не прийшли, хоч були запрошені мною особисто.

На засіданні був присутній адвокат Бовшик М. Ю., який володіє інформацією по судовому процесу, що відбувся 06.11.2015р. за позовом кандидата на посаду селищного голови Кривошеї О.М. до Вільшанської СТВК та Городищенської РВК. Він ознайомив присутніх з хронологією судового процесу і надав фактичні докази по справі, з якої почався нинішній суспільний конфлікт.

Постанова Городищенського райсуду, яка вступила в законну силу 11.11.15р., сформульована так:

1) «Визнати протиправними дії Вільшанської СТВК в частині визнання Ярового В.М. обраним на посаду селищного голови смт. Вільшана Городищенського району Черкаської області при проведенні чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015року».

2) Визнати незаконною постанову Вільшанської СТВК №10/15 від 29 жовтня 2015р. «Про встановлення результатів виборів Вільшанського селищного голови по єдиному Вільшанському виборчому окрузі», згідно якої Яровий В.М. зареєстрований на посаду селищного голови смт. Вільшана Городищенського району Черкаської області при проведенні чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015року».

Як бачите, комісія, яка визнала Ярового В.М. обраним на посаду селищного голови, виявилась винуватою в тому, що він порушив ст.35 п.5 Закону України «Про місцеві вибори», зареєструвавшись кандидатом у депутати до Городищенської райради від Української Народної партії 26 жовтня 2015 року, а у Вільшані - самовисуванцем, як кандидат на посаду селищного голови 29 жовтня 2015 року. Дане порушення не могло бути відоме комісії, тому що в неї немає інформації, щодо реєстрації кандидата на інші посади. Така неточність повинна бути виявленою в ЦВК, яка мусила б зобов’язати СТВК зняти порушника з реєстрації. ЦВК дане порушення не помітила вчасно і інформація до селищної комісії поступила, коли згідно ст.47 п. 3, зняти кандидата з реєстрації було вже неможливо. «ТВК може скасувати рішення по реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного голови не пізніше, ніж за 18 днів до дня голосування (до 6 жовтня 2015 р.).

Селищна комісія, в цій ситуації стала заручником складних обставин, тому керівний склад комісії, не витримавши тиску зацікавлених осіб, розрахувався.

9 листопада 2015 р. Вільшанська СТВК розпочала роботу в новому складі: голова – Тимошенко Л.Ф., заступник голови – Миргородська В.М., секретар – Скринник Л.Г.

Члени комісії: Ласкова О.О., Звєрєва Н.І., Харченко Н.О., Качан М.Г., Коваленко О.А., Бурля Л.І., Іваненко В.М., Іваненко О.Ф. Перед членами комісії стояло завдання провести повторне голосування на одномандатному виборчому окрузі №11. Два кандидати в депутати до Вільшанської селищної ради (Гнатенко К. Д. та Тупота Л. В.) набрали однакову кількість голосів. Ще нам дісталася неймовірно складна, з юридичної точки зору ситуація, стосовно справи Ярового В.М., тому що, згідно ст. 99 п.8, потрібно було прийняти рішення по постанові Городищенського райсуду, а попереднє рішення (постанова №10/15) не було ним скасоване. Селищна комісія, згідно ст.27 п.19 не має повноважень скасовувати власні рішення. Це може зробити лише вища інстанція або суд. Тому 20 листопада 2015р., (після проведення повторного голосування по окрузі №11 (15.11.2015) і установчої сесії (18.11.2015р.), комісія направила до ЦВК заяву з проханням скасувати постанову СТВК №10/15. 27листопада 2015 року було направлене повторне звернення до ЦВК з проханням роз’яснити Вільшанській СТВК подальші дії в даній ситуації згідно ЗУ «Про місцеві вибори».

10 грудня 2015року ЦВК була прийнята Постанова № 598 «Про окремі питання діяльності Вільшанської СТВК Городищенського району Черкаської області».

ЦВК постановила:

1) Скасувати постанову Вільшанської СТВК №10/15 від 29.10.2015р. «Про встановлення результатів виборів селищного голови по єдиному Вільшанському виборчому округу».

2) Визнати протиправною бездіяльність Вільшанської СТВК в частині неповідомлення не пізніше дня офіційного оприлюднення результатів виборів селищного голови Ярового В.М., обраного Вільшанським селищним головою, про необхідність подання до виборчої комісії документів для реєстрації селищним головою, передбачених ЗУ «Про місцеві вибори» та роз’ясненням щодо порядку реєстрації обраних селищних голів, затверджених постановою ЦВК № 381 від 2 жовтня 2015року.

Зупинюсь детальніше на цьому пункті.

Офіційне оприлюднення результатів виборів селищного голови було надруковане у газеті «Вісник Городищини» № 44 від 30 жовтня 2015р. Наша комісія була сформована 9 листопада 2015року.

Питання: чи може новосформована комісія нести відповідальність за дії чи бездіяльність, які були вчинені попереднім її складом? До речі, тим хто неуважно читав Постанову ЦВК № 598, раджу перечитати сторінку 5 п’ятий абзац, де говориться: «Водночас ЦВК зазначає, що обраний за результатами виборів Вільшанський селищний голова Яровий В.М., також не виконав вимог ст. 89 ЗУ «Про місцеві вибори» та у визначений час не подав до виборчої комісії передбачених Законом та роз’ясненням документів для реєстрації його селищним головою».

Володимир Михайлович вже третій раз балатувався на цю посаду і прекрасно знав порядок дій, якщо, дійсно, хотів стати селищним головою.

Повернемось до Постанови ЦВК.

В пункті 3 Постанови говориться:

3) Зобовязати (примусити) Вільшанську СТВК до 14 грудня включно розглянути питання про визнання Ярового В.М. таким, що відмовився від посади Вільшанського селищного голови та прийняти рішення про призначення повторних виборів, які призначено на 7 лютого 2016 року.

21 грудня 2015 року на засіданні СТВК були присутні голова Городищенської районної виборчої комісії Лищенко Р.А. та жителі смт. Вільшани Гончаренко Г. А. та Дівончук М. Г. Представники громадськості пред’явили комісії претензії по Постанові ЦВК № 598 п.2 і п.3.

Хочу порадити Гончаренку Г. А. та Дівончуку М. Г. і іншим жителям Вільшани: не робіть поспішних висновків, коли читаєте юридичний документ, спочатку зберіть повну інформацію, перш ніж збирати підписи, і дочитайте до кінця Постанову. Тоді Вам стане зрозуміло, що саме ЦВК зобов’язує нас прийняти рішення про повторні вибори, щоб «розрулити» нинішню складну і виснажливу для всього селища ситуацію.

Голова Городищенської РВК Лищенко Р.А. порушень в роботі комісії не виявила, хоч їй і поступали анонімні дзвінки сумнівного змісту.

В кінці засідання Гончаренко Г.А. та Дівончук М.Г. свої претензії до комісії зняли і висловили побажання, щоб виборчий процес проходив чесно і прозоро, а члени комісії працювали тільки згідно чинного законодавства. Комісія побажання взяла до уваги.

 

Шановні односельчани! Я ознайомила вас із фактами, що покладуть край вигадкам, чуткам і пліткам, які поширюються в нашому селищі. Може вже досить звинувачувати членів Вільшанської СТВК у всіх гріхах ??? Може варто людям, які помиляються, перестати роздувати в громаді ворожнечу і протистояння???

Із 20 грудня 2015року розпочався новий виборчий процес. Нам треба зараз працювати в мирній атмосфері і довести ці вибори до фіналу, щоб у нашій Вільшані розпочалось нормальне життя. У селищі чимало проблем і багато роботи для майбутнього селищного голови та для всієї громади. Тож об’єднуймося для загального блага і спільними зусиллями зробімо наше селище процвітаючим!

 

З повагою голова Вільшанської СТВК 

 

22.12.2015р.

 

+7

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 26.12.2015 14:31
  • Перегляди: 385

Теги