Сесія селищної ради - думки з приводу.

Бо де нема святої волі,

Не буде там добра ніколи

(«Царі» 1857 р.) Т.Г.Шевченко

 

 

Шановні односельчани, переглянувши на даному сайті запис засідання селищної ради, я вирішив поділитися з Вами деякими своїми враженнями від побаченого. Ви знаєте, одного разу, один із наших селищних активістів мав необережність сказати селищному голові що він робить щось не по Закону. І що ж Ви думаєте відповів Яровий В.М. - "Мені ніколи читати Закони". А й справді, - навіщо їх читати,коли можна разом із секретарем та заступником встановлювати свої. Або просто БРЕХАТИ. Чим і замаються гр. Дрей М.В. та Яровий В.М. Але я не бажаю жити по законам які встановлюють ці два "правителі" - а хочу - і буду жити по законам совісті та порядності. А тому спробую ще раз переконати Вас, шановні односельчани, що для наших правителів брехати в очі стало звичайним явищем.

Користувачі даного сайту, мабуть, памʼятають мою статтю, що стосувалась персонального складу виконкому селищної ради, де я закликав наших селищних депутатів підняти питання підроблення рішення сесії . Я дуже вдячний тим селищним депутатам , які не побоялися підняти це питання: Линнику В.К.та Щекочіхіні О.В. І ,хоча, Яровий В.М. знову ,вибачте на слові, за своєю давньою звичкою "вклеїв дурня" - йому дали зрозуміти що всі їхні посадові злочини не пройдуть непоміченими. Так, наш селищний голова впевнено стверджував, що сесія затверджує лише кількісний склад виконкому , а "його високість" ,тобто Яровий В.М., зі свого "барського плеча" уже визначає - кому бути у виконкомі - а кому не бути. Ну ,звичайно,не обходиться тут і без великого борця за справедливість - його заступника. А секретар уже просто робить те що її накажуть. Селищні депутати, за твердженням гр. Ярового, не мають право затверджувати персональний склад виконкому. Чому ж так? Тому що таке право у них своїм рішенням відібрав наш голова? А чи не забагато він на себе почав брати? Не знаю як Вам ,шановні читачі, а у мене все більше складається враження, що наші "правителі" живуть в якісь "паралельні реальності", завсім не маючи нас з вами за людей... Наш голова висловилися на засіданні що я пишу в інтернеті всяку ..... Володимире Михайловичу, я пишу тільки факти , які намагаюся підтверджувати. А от ви тільки брешете і зневажаєте людей.

Так от ,хлопці, Дрей і Яровий - спеціально для Вас ще раз цитую перші два абзаци "Положення про виконавчий комітет Вільшанської селищної ради" розділу "Загальні положення" :

"Виконавчим органом селищної ради є виконавчий комітет селищної ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. .......

Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету затверджується радою за пропозицією селищного голови".

Це положення, яке було затверджено за пропозицією голови селищними депутатами. Хлопці, зверніть увагу, затверджує саме персональний склад виконкому. А селищний голова лише надає пропозицію. Яровий В. М. стверджував що він робить усе згідно Закону? Добре, давайте звернемося до Закону. Наскільки я розумію, правові аспекти організаційно-правових основ місцевого самоврядування реламентує ЗУ " Про місцеве самоврядування в Україні". А стаття 26. "Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад " гл. 1 розділу 2 "Організаційно-правові основи місцевого самоврядування" гласить :

 1. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:
  1. затвердження регламенту ради;
  2. утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій;
  3. утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск;

Вловлюєте суть? - Персональний склад виконкому затверджується виключно на пленарних засіданнях селищної ради. Але нічого не поробиш, - наші правителі встановили свої закони. Тому що читати закони держави їм ніколи. Гр. Дрей і Яровий , може ви не знаєте де знайти цей Закон, - я можу підказать. Знову скрізь відверта брехня. І що вражає найбільше - брехня прямо у вічі. А шукати правди у нашому селищі - це за словами гр. Ярового -просто "оскіряти зуби".

Та й мова ,взагалі, йшла не про те, хто і що затверджує - а про те, що на сесії селищної ради озвучувалося одне рішення - а в протокол було занесене зовсім інше. І всі депутати чули і розуміли - за кого вони голосують. Ну да , вибачаюсь, наскільки я зрозумів із запису засідання, - одна депутатка не розуміла і не чула. Ну що ж - буває. Сизоненко О.Л одна, окрім звичайно голови та секретаря, не чула і не бачила що на сесії озвучувалося прізвище саме Кравця О.Г. І називалися і прізвище, і імʼя, і по-батькові. І чого б це..... Залишається лише пожалкувати, що на той час ще не було практики відеофіксації засідань. Але тепер вона є. І всі Ви чули слова нашого голови та його заступника. Так от, я зобовʼязуюсь подати нашим "правителям" звернення з проханням пояснити невідповідність їх дій та вчинків Законам України. І відповідь ,звичайно, викладу на сторінках даного сайту. Ще одне що вразило - це реакція та поведінка Дрея М.В. У минулій статті я намагався розбудити у ньому залишки совісті та порядності - але як бачу - не вийшло. Так що Микола Володимирович, крім того що ви БРЕХУН, - так ви ще й БОЯГУЗ Замість того, щоб вчинити по чоловічому і визнати все-таки факт фальсифікації даного рішення, гр. Дрей при одній згадці прізвища Кравця О.Г. почав махати руками як корсунський вітряк крилами у вітряну погоду. А ще зверніть увагу на його хамські вислови, які він адресував депутату Линнику В.К. - "Яка тобі різниця ...." ,"Проспися - забудься і все", "Тобі ж сказали...." І говорить він це селищному депутату, який насмілився підняти дуже важливе питання. На хвилиночку, це говорить замісник голови селищної ради, людина з вищою педагогічною освітою. Миколо Володимировичу , а може досить "затикати" комусь рота - а просто потрібно визнати що вся ваша влада побудована на брехні. Та й те, що ви "вмостилися" на кріслі голови, неначе на цісарському троні, не дає вам право хамити і ображати депутатів селищної ради. Хочеться задати лише одне питання - кого ви з себе уявили? І що означає: "Проспися - забудься і все"? Володимир Кузьмович є депутатом уже не одного сликання, поважною людиною, і під тинами ніде не валявся. Але, мабуть, ви знахабніли вже через край або берете по собі та селищному голові, хоча колись я знав вас, як зовсім іншу людину.

Зацікавив ще один факт із їхньої розмови - це суперечка про велисопеди. Виявляється ,що на одному із попередніх засідань селищної ради, на якому відеофіксація не велася, під тиском гр. Дрея М.В. було прийнято рішення про виділення коштів на підтримку велоспорту. А ми ,шановні вільшанці, навіть уявити собі не могли яке важливе місце в житті нашого селища займає велоспорт. А гр. Дрей , наскільки я зрозумів, займає пост голови федерації. Тобто ,уявляєте, завжди підприємці фінансово допомагали селищній раді, підтримували спорт, різні починання наших активістів. А ,тут, чомусь, - все навпаки. Так чому ж, Кожушко Зоя Василівна з власної доброї волі виділяє з особистих коштів на придбання відеокамери - а Дрей М.В. просить допомогу від селищної ради на підтримку велоспорту. На моїй памʼяті це перший випадок у новітній історії Вільшани. Чому ж жоден підприємець ще до такого не додумався - та, мабуть, тому що всі вони чесні і порядні люди, на відміну від декого. Та й дивує сам принцип розподілу коштів нашими "правителями" - на ремонт спортзалу восьмирічної школи , в якому займаються усі любителі спорту нашого села, - 1000 грн. - а гр. Дрею на велисопеди - 4000 грн. Хоча я не уявляю, що там можна зробити за 1000 грн. Тим більше що Володимир Григорович завжди пускав всіх охочих у цей зал. Як Вам справедливість по-вільшанськи, вірніше справедливість по-дреєві та яровому? Так що, шановні односельці, у кого є які захоплення: хто вишивкою, хто пивом, хто полюванням, та будь-чим - звертайтесь по допомогу до селищної ради. Чим ми з вами відрізняємось від гр. Дрея. Я розумію, коли гроші виділяються на відеокамеру - все село буде спостерігати за різними подіями у житті нашого селища, на книжку - всі люди будуть насолоджуватися чудовою поезією Ольги Василівни, на лікування - може ми рятуємо життя якійсь людині, на ремонт спортзалу - всі охочі там займаються. Але ,скажіть мені ,будь-ласка, яка користь для села та його мешканців буде від того, що у гаражі у гр. Дрея буде стояти ще один велосипед. Тай ,взагалі, я не здивуюся коли програма розвитку велоспорту у нашому селищі перейде у розряд державної. У мене є пропозиція до наших "правителів" - хлопці, а візьміть оту тисячу , що привласнив гр.Яровий, та оті чотири , що забрав гр. Дрей, складіть їх до купи - і віддайте на ремонт спортзалу восьмирічної школи.

До питання діяльносіті комунального підприємства та благоустрою у нашому селищі - ця тема потребує окремого аналізу. Хоча декілька висновків можна зробити вже зараз. Так селищний голова разом зі своїм заступником заявляли що у комунальному підприємстві потрібно просто навести порядок. Хочеться задати просте запитання - що вам, гр. Дрей та Яровий, заважало це зробити раніше. Один при владі 10 років, другий - 5, але порядок зібралися наводити лише зараз. А ,взагалі, у мене склалося враження що це чергове зведення рахунків. Цього разу - з Козубом А.І., який ,повірте мені ,є чесною і порядною людиною. А за 800 грн. ніхто працювати у водогоні не буде.

Ще раз про кладовища. Здивувала позиція голови - сміття він принципово прибирати та вивозити не буде. Шановний, таку позицію ви могли б займати коли сміття лежали у вас під тином. А це кладовище - громадське. Я розумію що на цих кладовищах лежать наші рідні та близькі, а у нашого голови на них немає нікого - і воно йому просто не болить. Стосовно догляду за кладовищами - я не знаю як в інших місцях, - а на центральному кладовищі я буваю регулярно - і можу стверджувати що більшість з того що за словами нашого голови входить в обовязки доглядача, там ніхто не виконує. Так, кладовище іноді обкошується, але ніхто нічого там не прибирає і не вирізає. Не кажучи про те що хтось доглядає за "нічийними могилами".

По освітленню вулиць - так, погоджуюся, місток по Жовтневій є більш нагальним для вирішення питанням. Але, кому може цікаво, пройдіть увечері у кінець провулку Правди. Там поставлений великий фонарь, який освітлює не вулицю, а що б Ви думали... - так садибу та дворище гр. Ярового....

Стосовно виділення коштів на видавництво книги про Даниїла Мліївського. Не хочу в жодній мірі образити почуття вірян жодної із релігійних конфесій, вони всі мають право на існування. Але з огляду на те, що відбувається у нас у країні ,думаю, що Ярослав правий - є дуже велика різниця у тому хто видає цю книгу. Тим більше що навесні Вільшанська громада чітко висловила свою позицію відносно встановлення памʼятника цьому історичному персонажу. Але сесія вимушена була виділити ці кошти, тому що наш голова "вже пообіцяв". Але , Володимире Михайловичу, яке ви мали право обіцяти? Це не ваші власні кошти - а кошти громади. Тим більше що ви знали думку громади з цього приводу. Але , у своєму бажанні догодити районному керівництву та "віддати борги", вам уже давно "плювати" на думку вільшанців.

Тепер ,стосовно самого порядку проведення сесій. Оскільки, як я вже і казав, наш голова та його заступник законів не читають - а встановлюють свої - я намагатимусь по мірі можливостей їм підказувати. Так, уже згадуваний мною депутат Линник В.К., неодноразово наголошував що депутати повинні знати за що голосують. Голова обіцяв подумати. Про рішення сесій ми почали дізнаватися лише нещодано, завдяки даному сайту. Так от, шановні "правителі", гр. Яровий та Дрей, я хочу звернути вашу увагу на ЗУ "Про доступ до публічної інформації", а саме на ст.15 п. 2 і 3 , де сказано:

"2. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обовязковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше пяти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

3. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття."

Цей Закон зобов’язує всіх розпорядників інформації, передбачених статтею 13 Закону, надавати та оприлюднювати публічну інформацію – відображену та задокументовану будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформацію, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Тобто, Володимире Михайловичу, я вам пояснюю : усі проекти рішень , які має приймати селищна рада ,повинні бути надані для загального ознайомлення за 20 днів до їх прийняття . Наголошую - не лише для селищних депутатів, а для всієї громади. Теж саме із уже прийнятими рішеннями - не пізніше ніж за 5 днів усі прийняті рішення повинні бути оприлюдненні. Оскільки у нашої селищної ради немає офіційного веб-сайту, - я думаю Ярослав любʼязно погодиться надати можливість скористатися послугами даного сайту.

Ну що, Володимире Михайловичу та Миколо Володимировичу, будемо дотримуватися закону та справедливості,робити все чесно і прозоро - чи брехати та привласнювати далі?

 

+2

Автор: Кривошея Олег

Коментарі

23.07.2016 18:59
1. Романенко Ярослав +1

Текст написаний "гарячою" рукою.

Цікава тенденція, статті Олега досить "провокативні" і наповнені фактами та посиланнями на закони а коментарів під ними 0 (нуль) це людям або всерівно що пишеться або ж читають, погоджуються з текстом/правдою і далі мовчать ? А на тексти інших авторів реагують "краще", поговорити можна на довільні теми там чи що.


27.07.2016 22:44
2. Заболотній Василь 0

Прочитав ... Цікавився  , і далі цікаво : таки сесію перенести до "ширшої" зали думок нема ?

 


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
 • Опублікував: Романенко Ярослав
 • Опубліковано 23.07.2016 18:52
 • Перегляди: 838
 • Коментарі: 2

Теги