Якогось ранку

прокинемося в в

іншій державі.

Бо проспали свою.

 

Л.Костенко «Записки

Українського самашедшего»

 

ІСТОРІЯ З ПАМ´ЯТНИКОМ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ.

 

Шановні односельчани. Сьогодні хочемо Вас поінформувати про подальший розвиток подій по сумнозвісному пам´ятнику Воїну – визволителю на Братській могилі на дільниці №1. Не будемо переповідати передісторію розвитку подій стосовно цього конфлікту. З усіма буремними подіями, що відбулися на минулому тижні, Ви можете ознайомитися на шпальтах даного сайту. Під час останнього зібрання під тиском громади селищний голова пообіцяв на цьому тижні надати нам відповідні листи в прокуратуру та поліцію, Претензію до ФОП Тітаренко, дефектний Акт, та замовити експертизу. У понеділок, у встановлений час, пан Яровий В.М. зустрівся з нами та надав відповідні документи. Зміст запропонаваного нам варіанту претензії Виконавцю ми відкинули відразу, так як там йшла мова про «прохання ФОП Тітаренко відлити новий пам´ятник (рекомендовано з бетону)». Але ця умова для нас була неприйнятною. На зустрічі, що відбулася в четвер, заст. голови райради Панчишиним М.В. була озвучена інформація про те що пам´ятник воїнам АТО, що загинули в боях за незалежність України , в с. Воронівка коштував 24 тис. грн. Просто подивіться що люди зробили за 24 тис. грн., і порівняйте з тим що ми встановили за 90 тис. грн.

Висота цього пам´ятника 2,5 м, граніт, тумба, опорядкування. Виготовлення під замовлення. І все це за 24 тис. грн. Висновки робіть самі.

Громада не хоче щоб ця «робота над помилками» перетворилася на чергове «прання коштів». На нашу вимогу селищний голова відповів що це можливо буде зробити ,напевне, тільки через суд. Але, про це просто треба було думать тоді, коли ставити свій «владний підпис» під відповідними документами. Після годинних консультацій та спорів по інших пунктах наданих нам документів ми погодилися на один з варіантів. Наприклад, наш голова наполягав на тому, що в листах до правоохоронних органів повинен бути пункт що проведення перевірки можливе лише у випадку незадоволення вимог сторони, що подає відповідний лист, тобто Виконкому селищної ради. Але хто ж буде визначать міру задоволення цих вимог ми так і не зрозуміли, а тому наполягли на виключенні даного пункту. Перевірка даної господарської операції повинна бути проведена у будь-якому випадку. Тобто, на головні наші вимоги по пунктах цих документів наш голова погодився. У всьому іншому юридичну оцінку даних документів робіть самі. Робити роботу за відповідальних працівників селищної ради ніхто не збирався. А тепер ознайомтеся з цими документами.

 

Про «якість» цих документів говорити не буду. Але кілька коментарів по суті варто зробити. Особливо цікавить пункт: «... Проте не надано гарантії на виріб та сертифікати якості на матеріали, з яких виріб виготовлено. Попереджень, зауважень, пропозицій щодо термінів виконання робіт, матеріалів та їх гарантійної якості «Виконавцем» не надавалося». Тобто, наш голова нарешті визнав що жодного гарантійного зобов´язання по цих роботах не було. Тоді про що ж він говорив на сесії селищної ради, на звіті голови, на зібранні? По факту просто чергова брехня. Я спробував було вкотре задати йому це питання, але внятної відповіді так і не отримав. Селищний голова звинувачує Виконавця у тому що він не надав сертифікатів на матеріали. Цікаво, а кого потрібно звинувачувати у тому що їх не ніхто вимагав в силу своїх посадових обов´язків? Те ж саме і «з зауваженнями та пропозиціями щодо термінів виконання робіт, матеріалів та їх гарантійної якості». А хіба це все не треба було вимагати або подавати самому? Як можна було підписати Договір та Акти виконаних робіт без вказання в Договорі витратних матеріалів, сертифікатів, специфікацій, гарантій, тощо? Чому, коли за словами пана Ярового В.М. Акт обстеження було складено 12 січня 2018 року, претензія була направлена лише 24 квітня 2018 року ( в чому ми не впевнені)? І то лише під тиском громадськості. Але це все питання, на жаль, риторичні. Ми обов´язково проконтролюємо відправку цих листів до відповідних адресатів, хоча їх зміст ,на жаль, проконтролювати вже неможливо.

Тепер щодо Виконавця, тобто ФОП Тітаренко Ю.А. Надаємо Вам коротку цитату із відповідного сайту цієї компанії (мовою оригіналу): «Отдельную нишу в нашем производстве занимают изделия из литьевого мрамора (скульптура и декоративные накладки). Этот материал отличается прочностью и атмосферустойчивостью. Его особенность заключается в возможности изготовления изделий с высокой детализацией».

Без коментарів. Хоча якщо уважно переглянути цей сайт, то можна зробити висновок що серед асортименту продукції цієї фірми переважає садовий та парковий декор, - зайчики, жаби, шреки, ангели , тощо. Жодної скульптури, подібної до нашої «сумнозвісної», в асортименті немає. Згідно із наданою Претензією наша влада запрошує (не вимагає, а запрошує!!!) ФОП Тітаренко взяти участь в роботі якоїсь комісії та провести демонтаж памятника 27 квітня. Мені не зрозуміло тільки одне, якщо Акт експертизи досі не замовлено (голова у відпустці), скульптура 27 квітня буде демонтована і відбуде у невідомому напрямку – з чого тоді робити Акт експертизи, що оцінювати? З чим іти в суд? Все це виглядає як швидке замітання слідів.

Ми не є визничними фхівцями у галузі юриспруденції, але з відповідними документами по цій справі, а саме Договором та Актами виконаних робіт, виграти судову справу шансів дуже мало. І передбачаємо, що таким чином, сільський голова своїми діями наніс своїми діями збитки місцевому бюджету, в розмірі 90 300 грн. Цікаво, за це хтось відповість?

 

0

Автор: Фідель Опублікував: Романенко Ярослав

Коментарі

02.05.2018 21:45
1. Заболотній Василь 0

:(

 


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опубліковано 26.04.2018 07:06
  • Перегляди: 390
  • Коментарі: 1

Теги