І знову про громади

 

Доброго дня, читач!

Якщо Ви читаєте цю статтю, думаю, що майбутнє селища Вільшани та навколишніх сіл не байдуже для Вас. Тому прошу уважно та відповідально поставитись до тексту написаного нижче. Користуючись репутацією, яку, сподіваюсь, я заслужив у громади не за один рік, прошу всіх, не зважаючи на особисті вподобання та амбіції,  долучитись до поширення інформації про стан питання навколо об'єднаних територіальних громад.

Особисто можу підвердити кожне слово по тексту нижче, аргументуючи це тим, що мав розмову з представниками районної влади віч-на-віч (Панчишин та Лавріненко). 

До мене надходило немало пліток та інформаційних вкидів про неспроможність Вільшанської ОТГ, про те, що навколишні села не хочуть розвиватись разом з Вільшаною, про те, що це все веде до руйнації, що це не вигідно. Але я мав розмову з представниками інших сіл (люди, депутати, члени виконавчого комітету) і чомусь я не чув категоричних "НІ". Після 5 хвилин пояснень основних положень ОТГ всі зійшлись на думці, що треба працювати.

Приклад - цей портал, який ви переглядаєте. Мені говорили, що це не потрібно нікому, навіщо це людям, де брати кошти, а ось результат 3 років роботи перед вами. Я вірив, що сайт потрібний людям і він тепер популярний серед вас. Тепер я вірю, що ОТГ це єдиний шлях розвитку Вільшани і навколишніх сіл. Тільки бажання і праця може змінити наше життя на краще.

Якщо виникнуть питання чи пропозиції, без вагань зв'язуйтесь через сайт, чи як вам зручно. Будемо формувати інформаційну базу. Маємо багато брехні, привладні люди не говорять всього нам! 

Запамятайте, тільки від кожного особисто залежить благо громади і його достаток. 


А ми дивились та мовчали
Та мовчки чухали чуби...

   Тарас ШЕВЧЕНКО
"Юродивий"

 

І знову про громади.

Шановні Вільшанці. Сьогоднішній свій матеріал я присвячую питанню,  яке дуже хвилює усіх свідомих жителів нашого селища. Публікація цього матеріалу планувалася дещо пізніше, але останні події дали зрозуміти, що відкладати вже нікуди. І просто сидіти і мовчати вже не можна. Це питання створення Вільшанської обʼєднаної територіальної громади. Вірніше вже набагато гостріше стоїть питання про її не створення. Досиділися...

  Всі ми добре памʼятаємо, як 21 грудня на засіданні сесії Вільшанської селищної ради небайдужими депутатами було підняте питання про необхідність початку роботи селищним головою у цьому напрямку. Було прийнято рішення про створення депутатської комісії та подання пропозицій обʼєднання до навколишніх сіл. Селищний голова пообіцяв що протягом тижня ця група буде створена і пропозиції будуть подані. Потім відбулися громадські слухання і ми всі памʼятаємо виступ  районного чиновника і реакцію на цей виступ нашого селищного голови. І після цього стало зрозуміло, що у нас в районі все робиться для того щоб не дати селам створити власні громади. Подальші події лише підтвердили це припущення. При чому методами перебирати ніхто не збирається. Але, на щастя, у нас  в районі є ще села та люди, які можуть відстояти свою думку і знають як можна жити своїм власним життям, наперекір волі можновладців. Хочу повідомити Вам, шановні читачі, інформацію про те, що на днях у нашому районі відбулася на мою думку знакова подія. А саме, декілька днів тому громада с. Старосілля дала згоду на приєднання до Мліївської ОТГ разом із с. Буда – Орловецька. Після тривалих переговорів та розрахунків Старосільчани на чолі зі своїм головою Микитенком В.В., людиною поважною не лише у своєму селі а й у всьому Городищенському  районі, прийняли це зважене та мудре рішення. І тепер Мліївчани мають змогу офіційно подати документи для створення ОТГ. І це ще раз підтверджує тезу про те , що всі свідомі люди розуміють, що створення Городищенської ОТГ на базі району – це крок в минуле, і майбутнього у сільських громад при такому варіанті – немає. Також ця подія є доказом того, що коли дуже захотіть – то все можна зробити, не дивлячись на жодні перепони. І це потрібно робити. І хіба ми гірші чи дурніші мліївчан ? Звичайно, це лише частина шляху, який має пройти Мліївська ОТГ. І попереду ще багато перешкод. Але я вірю що у Мліївчан все вийде і вони стануть прикладом та дороговказом для нас, Вільшанців.

  А хотілося б - навпаки. Хіба у нас положення наскільки гірше ніж у Мліївчан, Старосільців та Будян? Якщо взяти суто фінансовий аспект цієї проблеми - то все виглядає ніби не так і страшно. Наведу Вам, шановні Вільшанці лише декілька цифр. Так, коли взяти дохідну частину бюджету на одного жителя за 2015 рік, то по перспективній Мліївській ОТГ  ( с.Мліїв, С. Старосілля, с. Буда) вона складає 567 грн., а по перспективній Вільшанській ОТГ (с. Товста, с. Вільшана, С.Вербівка, с. Журавка, с. Зелена Діброва, С. Петрики, с. Сегединці.) ця цифра становить 793 грн. Тобто, навіть тут ми маємо перевагу.  Але люди не лякаються, а беруть і роблять. "Очі бояться - руки роблять" - як каже наша українська народна мудрість. Але...

Після проведення вже згадуваної мною сесії , прийняття рішення про створення відповідної комісії та обіцянки селищного голови ми намагалися регулярно звʼязуватися з  членами цієї комісії для того щоб тримати цей процесс на контролі.  Ви памʼятаєте, що Володимир Михайлович обіцяв, що дана депутатська група з ним особисто на чолі, буде обʼїжджати навколишні села , пояснювати свою позицію, та зробить відповідні пропозиції. Але ніхто нічого не робив. Тиждень, другий, третій… Нарешті один з членів даної делегованої групи звернувся до селищного голови із відповідним питанням – то коли ж будемо щось робити?. Знаєте якою була відповідь? Володимир Михайлович пообіцяв що  на тижні дасть звернення по селам, але набиватись ніхто не  буде, тобто пояснювати і їздити. І дав звернення наш селищний голова  виявляється почтою, про що я дізнався у сільській раді одного з навколишніх сіл. Скажу відверто –  для мене це був шок. Можете мене знову звинуватити в упередженому ставленні до селищного голови, але цього я зрозуміти не можу. Це , якби когось із Вас, шановні читачі, сусід через тин  запрошував на день народження чи на весілля, і замість того, щоб зробити це особисто – надіслав би Вам телеграму або поштову листівку. Ви б погодилися на таке запрошення ? Не поїхати, не дізнатися позицію людей, не пояснити свою – а просто надіслати пропозиції. І це в доленосному для нашого селища питанні. Я думаю, що переважна кількість людей сприйняла б таку ситуацію, як елементарну неповагу до себе. Дуже надіюся, що навколишні села сприймуть це по- іншому. Але сумніви є …І якщо цей матеріал читатимуть жителі навколишніх сіл, хочеться звернутися до них і сказати що ми ,Вільшанці, всіх Вас дуже поважаємо. Передивіться ,будь-ласка, на данному сайті запис весняного зібрання по створенню Вільшанської ОТГ і переконайтеся що переважна кількість жителів Вільшани за створення Вільшанської ОТГ. І такий крок є найкращим виходом для всіх нас, мешканців Вільшанського куща. І головне , зрозумійте, що потрібні зміни. А то ми ,й надалі, матимемо ситуацію, коли сьогодні мешканцям навколишніх сіл навіть доїхати до райцентру вже є проблемою. Таке враження, що наш голова, навмисне чи не навмисне, але все робить для того щоб Вільшанська ОТГ створена не була.  Переглянути запис вже згадуваного мною весняного зібрання ми пропонуємо і нашому селищному голові. І ще раз зрозуміти якою ж є воля громади стосовно цього питання.

  І як говорив на одному із подібних зібрань один з виступаючих – прийшов час називати речі своїми іменами. Так от, я вважаю що такі дії нашого голови – це зрада. Зрада волі громади, її інтересів, своїх виборців. Адже, селищний голова є провідником та представником інтересів та волі громади, а не людиною, яка зводить нанівець усі її починання. А ще, хотілося б, щоб Володимир Михайлович при перегляді весняного засідання звернув увагу на свої твердження та на слова представника громади с. Мліїв Сергія Васильовича Ковели. І ,нарешті, згадав - для чого ж його ,все-таки, обрала громада...

+1

Автор: Кривошея О.М. , Романенко Я. В.

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 21.01.2017 13:03
  • Перегляди: 666

Теги