І ЗНОВУ «ЧЕСНО І ПРОЗОРО»

А тим часом перевертні
нехай підростають
Та поможуть москалеві
Господарювати,
Та з матері полатану сорочку знімати

   Тарас ШЕВЧЕНКО
"Розрита могила"

І ЗНОВУ

«ЧЕСНО І ПРОЗОРО»

 

Шановні односельчани. 07.02.2017 відбулся чергова сесія Вільшанської селищної ради. Цього разу мені пощастило побувати на даній сесії особисто і взяти на себе функції оператора та зафільмувати черговий епізод нашої Сесії селищної ради. Коли будете передивлятися цей запис, не судіть мене надто прискіпливо, адже, це ,все-таки, був мій операторський дебют. Скажу відверто, що наживо цей «серіал» набагато цікавіший ніж на екрані. Емоцій і вражень дуже багато. Деякими з них я ,за традицією, збираюсь з Вами поділитися.

Засідання сесії тривало більше трьох годин, головуючому довелося навіть оголошувати перерву. Питань піднімалося багато, і це все, Ви, шановні читачі, можете побачити самі та зробити свої висновки. Прокоментувати я сьогодні збираюся лише одне питання, яке виносилося на сесію – це все, що відносяться до створення Вільшанської об`єднаної територіальної громади. Тим більше, що на цьому засіданні я був присутній ще й як представник ініціативної групи. Згідно процедури об`єднання, після проведення суботніх громадських слухань, депутати повинні були затвердити слідуючі документи : Звернення до навколишніх сіл, Рішення про надання згоди на добровільне ОТГ, Розпорядження про ініціювання добровільного ОТГ та Рішення про затвердження порядку проведення громадських обговорень. Після проведення дебатів всі ці документи були затверджені депутами. Також, був затверджений склад робочих груп по підготовці цього процесу та зобов`язано селищного голову запропонувати навколишнім селам створити робочі групи по проведенню економічних розрахунків. Володимир Михайлович пообіцяв, що протягом трьох днів усі ці документи будуть готові і виставлені на відповідному сайті для загального ознайомлення. Щоправда, це вже не перша його подібна обіцянка. У понеділок, під час особистої зустрічі, селищний голова знову запевнив нас що всі ці документи ми вже можемо побачити на відповідному сайті. Але... віз і нині там. Втім, можете перевірити самі . На даному засіданні піднімалося питання про долучення депутатського корпусу до контролю за якістю праці працівників селищної ради. Але, хотілося б, щоб наші депутати мали сміливість долучитися і до контролю за роботою селищного голови та секретаря. Тому що, цього разу це питання в якісь мірі доленосне для нашого селища. І громадськість не має змоги проконтролювати правильність і прозорість проходження цього процесу. Я думаю, що до наших правителів ,все-таки, дійде, що цього разу «в темну» не пройде. Вірніше думав...

Адже, в ході обговорень випливли дуже цікаві факти. Я прекрасно розумію, що мене знову можуть звинуватити у «маніакальній прихильності» до гр.Дрея та Ярового. І останнім часом планував всіляко обходити цю тему, адже головною нашою ціллю повинно стати створення Вільшанської ОТГ. Але, саме цієї теми уся ця ситуація і торкається безпосередньо. І я публікую цей матеріал з надією хоч якось виправити ситуацію. А ,тому, вибачте, але мовчати я не можу. Дозволю собі зробити для Вас ,шановні читачі, короткий екскурс в минуле. Я декілька разів піднімав тему фальсифікації рішення сесії селищної ради стосовно складу виконкому, що було просто банальною «розбіркою» з неугодними. Але ,безрезультатно. Тим більше, що запис того засідання не вівся. І щось довести було дуже складно. Хоча, всі прекрасно розуміли, що мала місце відверта фальсифікація.

Спочатку, я хочу щоб Ви ,шановні читачі, ознайомилися з короткою нарізкою фрагментів з грудневої сесії, де вперше було підняте питання про створення Вільшанської ОТГ. Особливу Вашу увагу я прошу звернути увагу на висловлювання гр.Дрея та на голосування за склад депутатської комісії по створенню ОТГ.

 

 

 

Подивилися? Тепер по факту. На засіданні, на якому я мав за честь бути в якості оператора та доповідача, один із присутніх, мої намагання внести деякі пропозиції щодо об`єднання, охарактеризував як спробу зробити шоу. Депутата Линника В.К., який намагався довести свою правоту, обізвав «клоуном» ( камера чи то на жаль, чи то на щастя вже була вимкнута). А в кінці заявив, що з деякими членами ініціативної групи він працювати взагалі відмовляється. Ви здогадуєтесь хто це був? Так, це людина з вищою освітою, «інтелигент» від народження, учитель з багаторічним стажем. - гр. Дрей. А хто ж він у нас такий? Правильно – заступник голови. Але, яким же виявилося моє здивування, коли я дізнався, що гр.Дрей «призначився» ще й головою депутатської групи по проведенню створення ОТГ. Протоколів по цих рішеннях нам показати так ніхто і не спромігся. На сайті, «як і обіцяв селищний голова», так нічого і немає. Але на щастя є відеозапис. Ви, шановні читачі, щойно переглянули це відео. Там лунало прізвище «Дрей»? Коли ця інформація була оприлюднена на сесії, я помітив, що здивування промайнуло на обличчях багатьох депутатів і з їх уст мимоволі злетіли слов: «А Дрея там не було». І на цей раз , я думаю, жоден депутат не буде заперечувати що мала місце фальсифікація рішення сесії. По традиції, щоб не бути голослівним, надаю Вам, шановні читачі, копію рішення селищної ради про створення депутатської групи.

 

 

А тепер мені б дуже хотілося, щоб кожен із Вас ,шановні селищні депутати, задався питанням : « А для чого тоді потрібні Ви, коли в селищній раді все односібно вирішує гр. Дрей?». Один з депутатів намагався задати питання селищному голові : «А де ж там все таке взявся гр. Дрей?». На що отримав дуже «аргументовану» відповідь – Володимир Михайлович нічого не знайшовся, як просто обізвати цього депутата «вискічкою». Хочеться задати питання селищному голові : така поведінка робить честь державному службовцю і ,випадково, не дискредитує орган місцевого самоврядування? Та й чи може ,взагалі, так себе поводити нормальний чоловік з жінкою. Я хочу відразу вибачитися перед цією людиною за те, що цитую нашого голову, адже всі вільшанці, та й я особисто відношуся з повагою до її діяльності. Коли деякі депутати намагалися запитати про це самого гр. Дрея, то у відповідь бачили лише його «чарівну посмішку» та понизування плечима. А якщо називати речі своїми іменами, то тривав процес «клеяння дурня». Я дозволю собі привести деякі цитати гр. Дрея з вищенаведеного відео: - «У групі повинні бути ті хто саме більше вірить що це добре»; - «Я не вірю що це добре».

І тут, БАЦ – і гр.Дрей ,навіть, не просто член депутатської групи, а її голова. Скажіть ,будь-ласка, як людина, що не підтримує об`єднання, може бути головою відповідної групи. Це просто абсурд. Ще прошу Вас звернути увагу на слова Ярового В.М., який говорив що депутатська група збереться і складе звернення до навколишніх сіл. І що ж Ви думаєте було? - Ніхто не збирався. Але запити були направлені і в документах, доданих до цього розпорядження, стояло прізвище керівника групи по створенню ОТГ. Так, вірно, - це був гр. Дрей. Люди «наплювали» на все, взяли, - і «самопризначилися». І саме головне – подібне рішення на сесію не виносилося, і знову мала місце відверта і цинічна фальсифікація. Але нічого не поробиш – такою була «постанова» «самого» гр. Дрея. Як видно з цього ролика, він відразу і визначив яка група чим буде займатися. Одна, тобто та, в яку він «самопризначився», буде займаться об`єднанням, а в його розумінні, буде все робити щоб гр. Дрей і далі «доїв» місцеві бюджети уже цілої ОТГ. А інша , цитуючи заступника, «агітаційна» - буде їздити «з піснями і танцями» по селам. Миколі Володимировичу перед тим як таке говорити, слід би було спочатку хоча б у букви повчитуваться. Група є ІНІЦІАТИВНОЮ. Ось таке от ... «шоу».

Я пишу це з надією що наші «правителі» нарешті зрозуміють, що будь-яка справа, що починається з брехні, не може бути приреченою на успіх. А ,взагалі, у мене особисто складається враження що гр.Дрей та Яровий увесь цей процес перетворили на банальну боротьбу за владу, зрозумівши що відсидітися їм не вдасться. Головне – не втратити можливість нажитися. Тому що гр.Дрей, ох як боїться втратити контроль над фінансовими потоками селищної ради. Та й за магазин посеред тротуару можуть запитати. Адже одних підприємців чомусь штрафують лише за 15 см за «червоною лінією», а інші можуть займати пів тротуару. А тому гр. Дрей та Яровий і не мають жодного бажання працювати ні з ініціативною групою, ні з депутатською, а їздять удвох по селах, і пропонують головам невідомо яке о`бєднання, не ставлючи нікого до відому . А згодні вони на все,-головне щоб не піти на вибори. І тоді гр. Дрей буде заступником голови вже не на громадських – а на цілком законних засадах. Зі встановленим окладом та премією. І становитиме ця премія у гр.Дрея далеко не 30 %. Хоча вже й на сьогодні складається таке враження що селищною радою керує не виконком, не депутати, - і навіть не голова. Все до своїх рук прибрав гр. Дрей, бізнес якого ми всім селом повинні обслуговувати з «легкої руки» селищного голови. І саме він ,відчуваючи вседозволеність, взяв на себе право вирішувати хто «угодний», а хто «неугодний» нинішній владі. До речі, на запитання одного з депутатів з цього приводу, гр. Дрей відповів що він не зобов`язаний ні перед ким відчитуватися. Адже він є самим «заступником селищного голови». Але, так можна говорити, Миколо Володимировичу, тоді, коли це стосується власного бізнесу, а не справ громадських, тобто наших спільних. Але, для наших «правителів»ці поняття вже давно стали тотожними. При особистій зустрічі ми звернулися до селищного голови за коментарями з цього приводу, на що він почав нас переконувати, що селищні депутати голосували за гр. Дрея. Ну ,тоді, комусь із нас пора до лікаря. Я маю на увазі того лікаря що лікує ... слух. Я це уточнюю на той випадок , може в кого виникнуть інші думки.

І ще одне питання до гр. Дрея і Ярового: «А як ви думаєте, на скільки відсотків премії заслуговує службове підроблення документів?». Не знаєте? Тоді скажу Вам про це я. Згідно ст. 366 Кримінального кодексу України цей злочин, а це саме ЗЛОЧИН, карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів або обмеженням волі до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. І цього разу, цим випадком ,схоже, вже зацікавиться прокуратура.

Насамкінець, хочу сказати декілька слів про «клоуна». Наскільки я знаю, клоуни виступають у цирку. Я ,особисто, засідання Вільшанської селищної ради цирком не вважаю. Кожен з депутатів має право та зобов`язаний відстоювати власну думку та інтереси своїх виборців. І на цьому засіданні я бачив як депутати це робили. Хто більш активно, хто менше. Але, у цей день, я дійсно бачив демократичний інститут у нашому селищі. Ну а ,стосовно, володіння цирковим мистецтвом, - перегляньте ,будь-ласка, ще раз вище наведений ролик з попередньою сесією. Хто там нормальна людина, а хто «клоун» «з піснями і танцями» робіть висновок самі. Я думаю ,що по результатам цього засідання, «Гран-Прі» клоунської майстерності головному персонажу цього дійства було б забезпечене. І перед тим як ображати інших людей, можливо слід спочатку подивитися на себе? А тому , Миколі Володимировичу, напевне спочатку слід би було навести «мишку» на білий трикутник «Ю-тубу», натиснути на клавішу «Ентер», і уважно придивитися до поведінки одного персонажу, який зайняв свою звичну позицію «правої руки».

 

P.S. Я повторюю, що у мене не було особливого бажання публікувати цей матеріал. Адже, сьогодні потрібно об`єднатися і все робити разом. Але, на жаль, наші «правителі» не хочуть цього зрозуміти і на перший план у них знову виходить боротьба за владу та власні амбіції.. А ,тому, я ще раз хочу звернутися до наших «правителів». Зупиніться, і спробуйте схаменутися. По-перше, врешті-решт, опублікуйте на сайті всі документи відносно об`єднання, для того щоб ми всі змогли впевнитися що цей процес проходить у правовому полі. По-друге, я цікавився в навколишніх селах, ніякої робочої групи так ніхто і не створив. І жодних розрахунків досі не ведеться. По-третє, замість того щоб привселюдно ображать членів ініціативної групи, почніть з ними співпрацювати. Давайте ,врешті-решт, сядемо за один стіл, і почнемо все робити разом. Тільки не для виду, а спрівпрацювати чесно і прозоро. А інакше у мене є великі сумніви щодо позитивного результату ...

+3

Автор: Кривошея О. М.

Коментарі

14.02.2017 09:46
1. Романенко Ярослав +1

Емоційна стаття.

Що тепер скажуть ті хто постійно знаходять в текстах "клєвєту" та "нігатів", хто його генерує? 


01.03.2017 12:47
Аватар 2. Орлик Пилип 0

Прогнозовано, що, за нашої з вами бездіяльності, гр. Дрей "обере себе головою ОТГ ,а Ярового призначить заступником. Отримаємо кремлівське "колесо": путін-медвєдєв/ медвєдєв-путін і т.д.


03.03.2017 19:07
Аватар 3. Кривошея Олег  » відповідь до коментаря #2 0

Можливий і такий варіант. Просто ці люди "дорвавшись" до влади напевне зрозуміли що найприбутковіший бізнес у нашій державі - це влада. Для цього потрібно просто оглянутися навкруги. В багатьох підприємців у нашому селищі бізнес так-би-мовити зупинився, і лише в одного - почав рости як на дріжджах.


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 14.02.2017 09:21
  • Перегляди: 696
  • Коментарі: 3

Теги