Громада сказала - ні.

Порядки ті не в'яжуть і громаду, а тілько додають їй сили і власти для охорони всього,

що добре і хосенне, а для знищення

всього, що зле і шкідне.

І. Франко "Захар Беркут".

 

 

Шановні односельчани, учора у приміщення селищного Будинку культури відбулося народне віче громади селища, на якому було винесене лише одне питання: бути чи не бути у Вільшані памʼятнику Даниїлу Мліївському, який мав бути встановлений у центрі селища під патронатом УПЦ МП (Українська православна церква Московського патріархату). Так , саме віче - а не сходка. Тому що сходка - це щось із кримінального жаргону, а дух цього зібрання більше нагадував героїв повісті І.Франка "Захар Беркут", які зібралися на віче для того щоб протистояти навалі чужинців. На зібранні були присутні біля ста чоловік наших односельчан. Дуже радує те, що ми з Вами все-таки перестали бути байдужими і зрозуміли що майбутнє нашого селища залежить лише від нас. Також на віче були присутні представники нашої місцевої і районної влади та представники релігійних установ селища і району.

На початку зборів виступив городищенський священник протоієрей Богдан Жигало, який настійно пропонував Вільшанцям прийняте рішення, навʼязане "зверху" і дати згоду на встановлення цього памʼятника. Він та один із виступаючих, які є поборниками УПЦ МП, весь час намагалися переконати що все йде до обʼєднання церков в одну Помісну українську православну церкву. Але хочеться задати одне просте запитання : а хто чинить найбільший супротив цьому процесу? Так, саме сумнозвісний патріарх Кирило ,з чийого "божого благословіння" помирають сьогодні наші хлопці на Сході. І багато релігійних громад по Україні на сьогодні приймають самостійні рішення про вихід з під крила МП, тому що Кирило є ворогом Українського народу № 1 після Путіна. Під час обговорення думки виступаючих розділилися: одні вважали що у встановленні памʼятника в центрі села під патронатом УПЦ МП немає нічого поганого та затято підтримували його встановлення, інші вважали що встановлення цього памʼятника - це зрада національних інтересів та памʼяті тих, хто поліг у боротьбі за наш народ за останні два роки. Дійшло навіть до історичних дискуссій на богословські теми про роль та верховенство різних напрямів православʼя. Одним з виступаючих було зроблено закид про те що ми слухаємо російські пісні та танцюємо під них - а московської церкви не хочемо тому що вона читає молитви на російській мові. Шановний , я думаю, що прийде час коли і з цим у нас в Україні , і у Вільшані зокрема, буде наведено лад. І ми вечорами будемо чути не російський шансон, а чудову українську пісню. Представники релігійних установ селища закликали мешканців селища до єдності та розуміння один до одного. В ході обговорення виявилися деякі цікаві факти: наприклад, зі слів одного з виступаючих, напередодні цих зборів працівник селищної ради Гнатенко К.Д. розносив попід дворами листівки з агітацією за встановлення даного памʼятника. З чиєї подачі і за чиєю вказівкою це робилося - я думаю здогадатися не так важко. І тисячу разів правий Панасенко Леонід у тому, що настав час називати конкретні прізвища і відповідати за свої слова та діяння. Потім настав час голосування - і переважною більшістю голосів, а саме 40 проти 27, було прийняте рішення про те що памʼятника у Вільшані не буде.І це все ,незважаючи, на тиск "зверху" та інформаційну кампанію, яка розгорнулася з цього приводу. І як підсумок пролунали слова Ільченко І.В. : " Не бути у Вільшані памʼятнику під патронатом УПЦ МП, не бути у Вільшані московській пропаганді".

Тепер хочеться сказати декілька слів з приводу почутого на цих зборах. По-перше, найбільше порадувало те, що Вільшанська громада чітко дала зрозуміти всім що за неї більш ніхто нічого вирішувати не буде. Але, давайте спробуємо розібратися, що ж призвело до цього конфлікту.

Ще навесні цього року вільшанська громада на аналогічному віче висловила свою думку відносно встановлення цього памʼятника. Було сказано тверде і чітке "Ні". А вже за два місяці ми всі побачили камінці, які лежали на території біля Будинку культури. І цього разу громади вже ніхто нічого не питав. Наш голова "пообіцяв" - значить повинні поставити. Але, як виявилося, не на тих напали. Просто дивує те, що ще нам потрібно зробити, щоб влада нарешті зрозуміла що "в темну" вже нічого не пройде. Я думаю, ми всі з повагою відносимося до віросповідування всіх мешканців нашого селища, але чому гр. Яровий не вважає за потрібне рахуватися з думкою своїх виборців - питання риторичне. Адже ні районна влада, ні місцева не вважала за потрібне запитати у Вільшанців згоди на привезення та встановлення цього памʼятника. Тому що він, як виявляється, повинен бути встановлений за рознарядкою з самого Києва для того щоб чергова група партійних та релігійних бонз мала можливість на шляху слідування своїх кортежів кудись заїхати. Хлопці , зрозумійте, - цього вже не буде. І хочеться повторити слова уже згадуваного мною Панасенка Леоніда, я не гарантую що повторюю дослівно, але зміст той : " Ви привозили його за свої - за свої повезете і назад". Я думаю що якщо будуть проблеми із погрузкою - то ми усі зберемося і допоможемо.

Мені особисто дуже хотілося почути думку з цього приводу замісника нашого голови Дрея М.В., але на цей раз мабуть сміливості не вистачило. Людей було багато. А може просто у функції "сірого кардинала" це не входить. А може комерційний та особистий інтерес відсутній.

І ще одне. На передостанньому засіданні сесії селищної ради нашим головою було протиснуто рішення про виділення коштів в сумі 10 тис. на видавництво книги про того ж самого Даниїла Мліївського. Тому що наш голова "вже пообіцяв". Одноосібно, без згоди громади. Шановні депутати, я думаю що громада на цих зборах чітко висловила свою позицію стосовно цього питання. І Ви , і насамперед наш голова, повинні підняти питання про скасування Вашого рішення. Тим більше , оскільки я вже навчати наших "правителів" законам України, гр. Яровий та Дрей, спеціально для вас цитую ст. 5 ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації":

"Стаття 5. Відокремлення церкви (релігійних організацій) від держави

Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави.

Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії."

Вловлюєте суть- не фінансує. Тобто , шановні народні депутати, у Вас є законна підстава відмінити і переголосувати своє рішення. І це , з огляду на останні події, є Вашим обовʼязком перед виборцями.

Також дуже хотілося щоб на території між Будинком культури та селищною радою все ж таки відродився зелений та затишний парк. Адже багато жителів нашого селища памʼятають таким цей парк і проводили у ньому своє дозвілля. І ми повинні винайти усі можливості та прикласти зусилля для того щоб повернути цю територію громаді. А, взагалі, я звертаюсь до представників УПЦ МП. Поверніть ці землі самі або просто надайте їх громаді і допоможіть у відродженні цього парку. Адже уже багато років на місці парку ми з Вами спостерігаємо лише руїни. І у найближчому майбутньому, навіть коли церква винайде фінансові можливості, побудувати Вам цю церкву ніхто не дасть. Учора це Вам чітко дали зрозуміти. Але коли Ви посприяєте відродженню парку, багато людей зовсім по іншому почнуть відноситися до Вас і це ,повірте, буде "богоугодним діянням".

Декілька слів також хочеться сказати з приводу сесії селищної ради, яка проводилася спільно із засіданням виконкому. Зйомки на цей раз , на жаль, не проводилося, і його перебіг можу описати тільки зі слів очевидців. Так, було спроба нашими "правителями" використати це засідання для того щоб все-таки протиснути рішення про встановлення памʼятника. Але , на щастя, - не вийшло. Також була винесена пропозиція проголосувати рішення про виділення коштів на справедливе, тобто 50 на 50, фінансування обох наших футбольних команд. Але це рішення зустріло активний супротив кого б Ви думали .... правильно, гр. Дрея М.В. Ну звісно - у нас же тепер у "фаворі" велосипедний спорт. При Брежнєві - фігурне катання, при Лукашенкові - хокей, при Пітіну - дзюдо, при вільшанських "правителях" - велисопедний спорт. І прийняте , на жаль, так і не було. Я думаю, якщо переголосувати вищеописане мною рішення і повернути кошти до бюджету, то їх вистачило б на дві команди.

І останнє. Я знаю що гр. Дреєм та Яровим знову розпочався тиск на людей, які не згодні з їхнім "високим правлінням" та не бояться говорити їм правду просто в обличчя. І саме бридкіше, що роблять вони це через близьких та рідних цих людей. На жаль, я не можу поки що назвати прізвища щоб не зашкодити цим людям ще більше. Але повторюю ще раз - гр. Дрей та Яровий - схаменіться. Та й ,врешті-решт : "Кого ж Ви все-таки з себе уявили". Може вже прийшов час опускатися на землю. 

0

Автор: Кривошея Олег

Коментарі

01.08.2016 20:59
Аватар 1. Потойбіччя Гість -1

Вельмишановний Олег. Я б Вам краще порадив знайти собі "молоду" і красиву жінку, одружитися, народити гарних і здорових діток, тоді можливо б Ви не сиділи теплими літніми вечорами біля комп'ютера, не складали б цю "єрунду" яку Ви публікуєте на цьому чудовому сайті, і не брозпалювали б ворожнечу серед громадян нашого села! 

Ярославе, якщо Ви справді любите свою батьківщину і вважаєте справжнім патріотом-не робіть публіккції про політику, тим більше таких авторів, всі уже втомилися від неї. Публікуйте гарні фото з дитячого майданчику, як заходить сонце біля нашого ставка, публікуйте усі гарні події які сталися у нашому селищі, тільки не про ПОЛІТИКУ.


02.08.2016 08:15
2. Романенко Ярослав  » відповідь до коментаря #1 +2

якщо Ви справді любите свою батьківщину і вважаєте справжнім патріотом-не робіть публіккції про політику

Повторю, сайт для всіх і всього що цікавить людей про політику в тому числі, це важлива частина нашого життя і не потрібно маніпулювати моїм патріотизмом. Хочете іншого матеріалу то приєднуйтесь і допомагайте. Статті які не подобаються не читайте, вони розміщенні у відповідних розділах і відсіювати їх легко.


01.08.2016 21:05
Аватар 3. Потойбіччя Гість 0

прошу вибачення що текст був написаний з деякими помилками, не вдалося відредагувати 


01.08.2016 21:24
Аватар 4. Потойбіччя Гість -1

І ще одне Ярослав. Якщо Ви вже публікуєте данний текст, то будьласка перевіряйте фактами його правдивість, а не що було сказане на народному віче просто так, як говориться "аби шо" 


02.08.2016 08:20
5. Романенко Ярослав  » відповідь до коментаря #4 +1

Вся відповіальність про правдивість тексту за автором пункт 1.4. Поки я одноосібно вирішую що і як робити і кому на  сайті, я тільки за якщо люди долучаться до модерування та будуть вносити пропозиції тоді і будемо вирішувати щоб не було "аби шо" . А якщо у Вас є докази чи інші матеріали на перевагу того що пише автор - надайте їх для вивчення, просто так на "віру" блокуати / не публікувати не справедливо погодьтесь.   


12.08.2016 15:09
Аватар 6. Голос Молоді 0

Все ж таки статті такого змісту мають місце на даному ресурсі, але нажаль ніхто не пише про то ж саме з протилежної точки зору, немає іших думок. а повністю сліпо довіряти одній людині теж не розумне рішення 


12.08.2016 16:33
7. Романенко Ярослав  » відповідь до коментаря #6 0

Ну це проблема іншої сторони, я звертався не одноразово щоб писали відповіді і людям буде що вибрати і до кого прислухатись. На сайті місце для різних думок. Тому якщо є що сказати - пишіть, не опублікую тільки якщо там грубі порушення будуть


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 31.07.2016 18:26
  • Перегляди: 903
  • Коментарі: 7

Теги