“Довічне користування” на Благо Господнє

Останнім часом у Вільшані формується резонансна історія навколо церкви Московського Патріархату.

Щодо визначення української церкви московського патріархату, звертаємось до вікіпедії:

“Українська православна церква (УПЦ; також Українська православна церква Московського патріархату, УПЦ МП) — самоврядна православна церква з правами широкої автономії у складі Російської православної церкви”.

Виходить така річ, що Російська православна церква має у довічному користуванні землю у самісінькому центрі Вільшани, і тепер там збирається встановити пам’ятник Данилу Мліївському. Виникає багато запитань:

 • -Хто віддав цю землю?
 • -Хто це допустив?
 • -Як можна було приватизувати землю, на якій свого часу зупинилося будівництво через виявлення трипільського поселення? Це ж тепер історичний об’єкт.
 • -Чому більшість жителів Вільшани нічого про це не знала?
 • -Чому без відома і згоди вільшанців буде нині встановлюватися пам’ятник Данилу Мліївському?

 

На останнє питання можна припустити відповідь, що все це є данина історії, від якої нерозумно себе відсторонювати, однак, можна дійти і до такого висновку, що це є черговим інструментом російської пропаганди. Саме тому встановлення пам’ятника Данилу Мліївському біля церковного фундаменту, що заростає травою під липами між БК і селищною радою, формує певний резонанс.


Якщо вас теж цікавлять відповіді на вище сформовані питання, приходьте у вівторок, 19 липня, о 9.00 до того потенційного місця встановлення пам’ятника.

Не будьте байдужі, а то скоро і нас передадуть у довічне користування, а ми про те і не здогадуватимемося.

0

Автор: Джаніта Шах

Коментарі

18.07.2016 09:09
Аватар 1. Завзятий Патріот 0

Джаніто! Ви вже  прославилися "різними думками " у рідній Вільшані. Не піднімайте війни серед жителів, якщо у вас хоч трішечки залишилося поваги до поглядів інших людей !!!  Ви ж сама розумієте, що це не є "черговим інструментом російської пропаганди", а пишете дурниці! Ви ціленаправлено це робите, щоб підбурювати людей!!! Під час виборів саме з вашої статті розпочалася війна в селищі, яка приховано продовжується. Щоб ви цього не зробили,   мирно б і спокійно все б закінчилося!!! Побійтеся Бога!  Засадіть великий город, заведіть собаку, займіться фізичною роботою, а не плесканням язиком, тоді не забиватимете голову дурницями і не хотітимете війни в рідній для всіх нас Вільшані! !!!!!!


23.07.2016 09:27
2. Романенко Ярослав  » відповідь до коментаря #1 0

Думав писати повний текст, але сенсу немає, тому дам тільки кілька посилань а там логіка зрозуміла.

 1. Я не вірянин
 2. Я не проти встановлення памятника (навіть за)
 3. Я проти будь-чого повязаного з УПЦ МП
 4. Релігійні війни не потрібні ні мені не будь кому.

Ось один, два, три, чотири,  про канонічність і так далі купа матеріалів. Думаю не потрібно нагадувати про ставлення цих людей до всього українського. 


18.07.2016 14:32
3. Романенко Ярослав 0

Частково до написання цього тексту причетний і я. Пізніше розпишу свою точку зору можливо хтось зрозуміє. Тут не все так просто і є випадки коли "слухати інших" може коштувати цілістність держави. 


18.07.2016 17:20
Аватар 4. Завзятий Патріот  » відповідь до коментаря #3 0

Ярославе, я не думаю, що встановлення пам*ятника людині, яка постраждала не за Московський або Київський патріархат, а за всю православну віру, "коштуватиме цілісності " нашої держави. Я - патріот своєї рідної України і переймаюся долею нашої держави, особливо,  в сучасних умовах.  І те, що я читаю молитву "Отче наш ", якої навчила мене ще моя покійна бабуся старослов*янською  мовою, і те, що я відвідую одну церкву,  а не перебігаю від однієї до іншої , не говорить, що я сепаратист. Не підбурюйте людей до війни, будь ласка.


18.07.2016 22:26
Аватар 5. Кривошея Олег 0

Мені здається що слід поважати почуття всіх релігійних конфесій, але питання стоїть у тому що цей памятник хочуть звести не спитавши думки громади. Мої батьки також відвідують церкву Московського патріархату, і як каже одна моя знайома - Бог у душі і не має особливого значення до якої церкви ти ходиш - головне щоб ти дотримувався 10 заповідей Божих. Але те що це робиться без згоди громади - це не правильно, тим більше ,наскільки я памятаю, навесні громада вже висловила свою думку з цього приводу. А влітку - знову памятник, гроші на книжку. А оскільки церква - це все-таки установа патріархальна, а тим більше церква Московського патріархату, то завтра ми можемо чекати що патріарх Кирило захоче поставити у Вільшані памятник своєму покровителю Путіну - і що ми будемо мовчати ,тому що хтось колись віддав землі у центрі села під культові споруди і голові прийшла рознарядка з району. А у цей час  з їх ,Кирила та Путіна,  благословення на Сході помирають кращі сини України. Я в жодному разі не хочу образити почуття вільшанських вірян церкви Московського патріархату і думаю що це не їхня ініціатива, а ініціатива нашого районного начальства та бажання нашої  місцевої влади догодити районному начальству. І в історії Вільшани є багато історичних постатей які мають набагато більше відношення до нашого села ніж Данило Мліївський. Як Ви думаєте, у Мліїві колись би поставили памятник історичному персонажу, в імені якого було слово "Вільшанський" ? І ще одне побажання: хотілося б щоб такі зібрання влаштовувалися у більш зручний час, а то 9 год ранку - це все таки час коли більшість людей на роботі - а хотілося б все-таки взяти участь.


19.07.2016 12:11
6. Шах Джаніта 0

Людям говориш про те, що без їх відома приватизуються громадські землі, а вони радять тобі закрити рота, завести город і собаку. Вже вкотре шокує мене ця типова риса рабської психології, яку через призму особистої ненависті так «завзято» презентує анонім. Що ж, тепер мені зрозуміло, чому життя в нашій країні зараз саме таке, а не інакше. Гірко тільки, що через громадську апатію, байдужість  і безвідповідальність буде розплачуватися  майбутнє покоління.  Але яке до того діла тому, хто живе одним днем?


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
 • Опублікував: Романенко Ярослав
 • Опубліковано 18.07.2016 08:00
 • Перегляди: 572
 • Коментарі: 6

Теги