ЧЕСНО І ПРОЗОРО 2
Правдою торгують.
 
   Тарас ШЕВЧЕНКО
 
"І мертвим, і живим, і ненарожденним..."

ЧЕСНО І ПРОЗОРО 2

  Шановні Вільшанці. Нещодавно від одного з наших земляків я почув такі слова : "Навіщо ти все це пишеш? Навіщо ти їх чіпаєш? Ну вибрали людину - то нехай робить. Щось же все-таки робить. Дороги, освітлення. Старається людина." І я, кажучи відверто, на якусь мить задумався - а можливо й справді.... Тим більше я добре знаю позицію влади відносно усіх цих проблем - вона просто-на-просто намагається цього всього не помічати. "Собака гавкає - караван іде" - як кажуть на Сході. Але, чомусь, виходить так, що ла...но саме випливає на поверхню. І я не можу мовчати - тому що хочу зробити так, щоб у нас у селі все дійсно робилося чесно і прозоро, щоб дорога коштувала стільки - скільки вона повинна коштувати, щоб наш місцевий бюджет не був "общаком" для нашого голови та його наближених, щоб "правителі" нарешті зрозуміли, що основним принципом демократичного устрою є народовладдя, тобто влада повинна належати людям - а наші обранці є просто найнятими менеджерами, які повинні служити народу, який їх обрав. Не можу мовчати тому що я народився і все своє життя прожив у Вільшані, тут народилися і живуть мої рідні і близькі. І не для того я залишився у Вільшані щоб спокійно спостерігати як "кучка ділків" на чолі з нашим головою мають моє рідне село за власний бізнес-проект і готові встановлювати свої закони і порядки з єдиною метою - заробити на нас з вами.

  Так ,нещодавно, зовсім випадково, був виявлений один дуже цікавий факт діяльності нашої місцевої влади. І цей факт ,скажу відверто, обурив мене до глибини душі. Це питання стосується діяльності нашого селищного виконавчого комітету. Давайте спробуємо відновити хронологію подій, спираючись на документи, отримані від нашої селищної ради, згідно і з запитом, поданим нашим громадським активістом Павлом Вікторовичем Пивоваровим та на свідчення наших селищних депутатів, безпосередніх учасників подій. Так от, після затвердження результатів виборів, що відбулися 25 жовтня 2015 року ,18 грудня 2015 року відбулася сесія селищної ради, на якій зокрема було прийняте рішення про створення виконавчого комітету Вільшанської селищної ради та затверджено його персональний склад. Копію цього рішення я надаю Вам, шановні читачі, для ознайомлення:

 Головувала на цьому засіданні наш селищний секретар Віра Петрівна Лисогор, так як Яровий В.М. на той час , в силу усім Вам відомих подій, згідно з законодавством був відсторонений від займаної посади. Згідно з цим рішенням на Віру Петрівну були покладені обовʼязки селищного голови та голови виконавчого комітету. Заступником голови виконкому було затверджено Дрея Миколу Володимировича. Також було затверджено персональний склад виконкому в кількості 8 чоловік. Усе це чесні, порядні та шановані в селі люди. І я, особисто, нічого не маю проти жодного з них. Також на цьому засіданні було прийнято Положення про виконавчий комітет Вільшанської селищної ради, з яким Ви, шановні читачі, можете ознайомитися.

  Так ,давайте спробуємо розібратися, що ж це за орган такий - виконавчий комітет селищної ради. Так, от, виходячи з даного Положення, виконком - це орган місцевої влади який займається розглядом різноманітних проектів життєдіяльності селища, питань розвитку та господарської діяльності, розпоряджається коштами селищного бюджету, визначає напрями їх використання, координує діяльність підприємств, установ та організацій. Тобто, по логіці речей, у складі виконкому повинні бути представлені керівники підприємств, які наповнюють бюджет, та керівники установ та організацій - які "споживають" цей бюджет. Що ж ми маємо по факту: два підприємці - і жодного керівника підприємства, які займаються його наповненням. А таких я можу назвати як мінімум три: СТОВ "Вільшанка", ТОВ "Імперія продуктів", ПАТ "Вільшанське РТП". Дозволю собі процитувати ще один з пунктів, зазначених у цьому положенні: "Виконавчий комітет селищної ради проводить свою роботу відкрито і гласно, систематично інформує жителів територіальної громади про свою діяльність, прийняті рішення та хід їх виконання." Зверніть увагу, які красиві і правильні слова. А що ж насправді....

 Після проведення повторних виборів селищного голови та обрання на них Ярового В.М. вже відбулося декілька засідань виконавчого комітету. Свідком одного із засідань стали, завдяки даному сайту, і всі ми . Саме тоді нам пощастило на власні очі побачили персональний склад виконкому. Це ,у своїй переважній більшості, керівники різних організацій та установ селища та місцеві підприємці. Але відверто здивувала відсутність у його складі директора СТОВ "Вільшанка" Олександра Григоровича Кравця. Все таки, СТОВ "Вільшанка" являється бюджетоутворюючим підприємством і його присутність у виконкомі повинна була матися на увазі сама собою. Тим більше, що Олександр Григорович був членом виконкому попереднього скликання і ,виходячи з логіки подій, його повноваження мали бути пролонговані. І тут, знаючи про особисті амбіції нашого голови та його заступника, у мене закралися деякі сумніви. Звичайно, я знав і розумів про відношення наших "правителів" до директора СТОВ "Вільшанка", але робота є робота. Та й інститут "опозиції" у демократичному суспільстві ще ніхто не відміняв. Її наявність є одним основоположних принципів демократичного суспільства. Опозиція була і в парламенті, і в кабміні, і при Кучмі ,і при Януковичу, правління яких прийнято вважати за "режимні". Але наші "правителі" , як виявилося потім, перевершили навіть цих ідіозних персонажів. А я надіюсь, що Вільшана стане і залишиться "стовпом" демократії у нас у районі . І тут я згадав слова нашого селищного голови , сказані на його представленні у лютому, про те що він буде співпрацювати з усіма людьми та організаціями, незалежно від того підтримували вони його на виборах чи ні.

  І я вирішив провести своє власне невеличке розслідування. Спочатку у мене закралася думка що Олександр Григорович сам не має бажання відвідувати ці засідання. Я звʼязався безпосередньо з Кравцем О.Г. з ціллю внести ясність у всю цю ситуацію. Яким же було моє здивування, коли він повідомив мені,що ніхто за увесь цей час увійти до складу виконавчого комітету йому не пропонував. На перший погляд це все виглядало як цинічна і підла помста, що, втім, цілком у дусі нашої нинішньої влади. Але ,принаймні, все було в рамках законодавства... Та виявилося що не все так просто. Далі я поговорив з деякими з наших місцевих селищних депутатів, і з їх допомогою вдалося відтворити деякі деталі засідання сесії Вільшанської селищної ради сьомого скликання від 18 грудня 2015 року, про яке я вже згадував раніше. Яким же було моє здивування, коли я дізнався що при затвердженні персонального складу виконкому, називалося саме прізвище, імʼя та по-батькові саме Кравця Олександра Григоровича. При цьому,саме по цій кандидатурі одним із депутатів було задано уточнююче питання, і Вірою Петрівною було підтверджено що це саме Кравець Олександр Григорович. Чому було задане питання саме по цій кандидатурі? - Я думаю що Ви всі добре розумієте. В процесі тогочасних виборчих баталій це імʼя було у всіх на слуху і не закарбуватися у памʼяті воно не могло. Далі, завдяки Павлу Вікторовичу, мені вдалося отримати копію рішення, з яким Ви мали змогу ознайомитися вище. І прізвища директора СТОВ "Вільшанка" у ньому я чомусь не знайшов. Тобто, на сесії нашими народними обранцями було прийнято одне рішення - а в протоколі було зафіксовано зовсім інше. Я думаю, що Ви всі добре розумієте, що про якусь механічну помилку у даному випадку мови бути не може. Я вважаю, що все це було зроблено навмисно. І всі депутати, голосуючи за дану кандидатуру, розуміли за кого вони віддають свої голоси, а саме, за директора СТОВ "Вільшанка" Кравця Олександра Григоровича. Як потім виявилося усі, крім селищного секретаря, голови та його заступника , які не могли не знати і не розуміти, що це є фактом маніпулювання, або просто кажучи звичайною та нахабною БРЕХНЕЮ. Але як таке взагалі могло трапитися і як це називається? Давайте спробуємо звернутися до Кримінального кодексу. А він класифікує подібне діяння як "Службове підроблення" і підпадає воно під ст. 366 Кримінального кодексу України, у якій ми можемо прочитати наступне:

  "Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів-карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років."

  Конституція України (ст. 19) передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобовʼязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Від реалізації цього принципу значною мірою залежить правильне використання ресурсів держави, своєчасне вирішення соціальних питань, забезпечення реалізації конституційних прав та свободи людини і громадянина.

  Шановні односельчани, я хочу щоб Ви всі зрозуміли мене правильно : я не збираюся виступати нічиїм ні адвокатом , ні обвинувачем. Та й ,взагалі, я не є прихильником якихось "розбірок" із застосуванням Кримінально кодексу. Для мене набагато більше важать закони людської гідності, порядності та честі. І я не можу зрозуміти - скільки потрібно було набратися нахабства та цинічності ,щоб, вибачте на слові, "пошити в дурні" всіх селищних депутатів. А ці люди ,все-таки, є нашими з Вами народними обранцями, тобто за кожним із них стоять виборці, тобто ми з Вами. І ,виходить, що "дурнів" зробили з усіх нас. Наша місцева влада не хоче, або не може зрозуміти одну дуже важливу річ - найстрашніше що може бути для влади - це БРЕХНЯ. Мені згадався один епізод з нашого недалекого минулого, коли один депутат-регіонал говорив з нахабним виразом обличчя у парламенті: "Ми развєлі іх как котят" - чомусь, аналогія напрошується сама собою. Чому Україні довелося пройти через помаранчевий Майдан 2004 року , через кривавий Євромайдан 2014 року? Тому що людям БРЕХАЛИ. В Україні ,на мою думку, ніколи не буде загрози "голодних бунтів", тому що українці - це дуже терпляча нація. І вона може "затягувати паски" безкінечно довго. Та й з голоду українець ніколи не помре - тому що українці ,крім того, - це ще й дуже трудолюбива та кмітлива нація і знайти спосіб здобути шматок хліба вона завжди зможе. Але БРЕХНІ Українець терпіти не буде ніколи, тому що для нього почуття власної гідності - це один з головних життєвих пріоритетів, який закладений у нас генетично.

  На момент прийняття вище зазначеного рішення, як я вже і відзначав, Яровий В.М. не являвся селищним головою і його підпису під цим документом немає. З юридичної точки зору, він жодної відповідальності за цей факт не несе. Але після обрання, селищний голова не міг не знати і не розуміти про цей ганебний факт. І я впевнений ,що це все робилося з його відома та за безпосередньої участі. Просто для Ярового В.М. люди з власною позицією, а ще якщо вона йде в розріз з його намірами, -це як червона тряпка для бичка. І ,тоді, він не зупиняється ні перед чим. А Вільшана - це просто засіб для задоволення власних потреб, так би мовити - власний бізнес-проект. Окремо хочу звернутися до заступника голови виконком Миколи Володимировича Дрея. Колись я знав Вас як чесну та порядну людину. Але влада та гроші зробили з вас зовсім іншу людину. Ми не раз говорили з вами на цю тему і увесь цей час ви вимагали якісь факти. Таких фактів я надав уже не один. І повірте він не є останнім. Але я ніколи не міг собі уявити що ви самі колись перетворитесь на БРЕХУНА. І все що ви творите останнім часом разом із селищним головою - це цинічно і підло. Хіба влада чи якась жага помсти цього варта? Адже ви не могли не знати і не розуміти, що відповідне рішення сесії селищної ради було сфальсифіковане. І, виходячи з логіки речей, можна зробити висновок, що можливим це все могло статися лише за вашої безпосередньої участі. І ,як ви гадаєте, чи має право людина, яка збрехала та покривала службовий злочин, моральне право займати посаду заступника голови виконавчого комітету? Я вважаю, що якщо ви декларуєте себе як чесну та порядну людину - то ви повинні самі піти з цієї посади. Але, я чомусь впевнений що ви цього ніколи не зробите, і для вас почуття гідності відійшло далеко на задній план і ви вже не здатні на чесні і порядні вчинки . І значення для вас мають тільки гроші і задоволення власних амбіцій, хоча я дуже хочу помилятися.

  Але я маю надію наших селищних депутатів. Я сподіваюсь що більшість з Вас відвідує даний сайт і прочитає цей матеріал. Шановні народні обранці. Я звертаюсь до Вас. Ви можете по різному відноситися до мене, до Кравця О.Г., до Ярового В.М. Питання стоїть не в персоналіях. Питання стоїть у самому преценденті. Тобто, якщо влада збрехала одного разу, - то вона зробить це і наступного. А чого варта влада, у якої все замішано на брехні. І чи є у такої влади майбутнє? І саме головне - чи є майбутнєу села, яким "править" ця влада. І якщо Ви, шановні депутати, не згодні терпіти той факт що всіх Вас та ваших виборців , "пошили в дурні" - я закликаю підняти на черговій сесії питання розслідування цього факту. А разом з цим і питання відповідності займаним посадам, осіб причетних до даної фальсифікації ,а саме селищного секретаря та заступника голови виконкому. Можливо ці люди і залишаться на своїх посадах, але принаймні, якщо Ви це зробите, вони зрозуміють,що жоден їхній посадовий злочин не залишиться не поміченим і безкарним. Лише так, ми з вами зможемо щось змінити у власному селі та в державі загалом. Я закликаю Вас не боятися - а справедливо та обʼєктивно підійти до оцінки даного факту. І нехай це буде певним тестом на Вашу чесність та порядність, адже саме для цього Ви і були обрані людьми. І саме Ви повинні дати зрозуміти нашій місцевій владі що вона повинна служити людям, а не займатися БРЕХНЕЮ. І щоб наступного разу думка про щось подібне не могла навіть прийти їм в голову.

  Відразу хочу сказати для тих, хто знову почне звинувачувати мене у киданні політичного "лайна", що я спирався лише на документи та на свідчення безпосередніх учасників цих подій. І я надіюсь що всі ці свідчення ми з вами зможемо почути, звичайно з допомогою Ярослава, на найближчій сесії селищної ради.

 

Копії документів до статті без стиснення (кращої якості)

 

+2

Автор: Кривошея Олег

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 24.06.2016 16:22
  • Перегляди: 341

Теги