ЧЕСНО І ПРОЗОРО?

Коли

Ми діждемося Вашінгтона?

   Тарас ШЕВЧЕНКО

"Юродивий"

ЧЕСНО І ПРОЗОРО?

Шановні односельчани. Пройшло більше двох місяців з того дня коли у нас у селищі відбулися повторні вибори селищного голови і закінчилася всім Вам відома виборча епопея. Два місяці я не критикував владу з надією на те що все це "чистилище" було не дарма і влада у нас у селищі дійсно почне працювати з розумінням того що не "люди для влади", а все-таки "влада для людей". Всі,хто був присутній на зустрічі з виборцями перед повторними виборами ,мабуть памʼятають, як часто з вуст Ярового В.М. лунали слова :"чесно і прозоро". Але чи все у нас у селищі почало робитися чесно і прозоро?

Нещодавно до мене звернулася жителька нашого селища Харченко Наталія Олексіївна з проханням допомогти розʼяснити одну проблему. Вона з групою жителів вул. Миру вирішили самі, як небайдужі громадяни, розібратися із ситуацією з дорогами та іншими "проектами" нашої влади за час її господарювання, які неодноразово підіймалися під час минулої виборчої кампанії. Тим більше що жителі вул. Миру зустрічаються з цією проблемою кожен день, ідучи або їдучи по своїй дорозі, хоча це вже швидше за все не дорога - а "напрямок". У свій час з усим цим намагався розібратися і я. Але тоді я був ще " кандидатом" і в деякій мірі зацікавленою особою, що дало привід деяким людям звинуватити мене в тому що я "топлю" нинішнього голову і "рвуся до влади", про що я надіюся напишу трохи пізніше. І я вважаю, в тому що люди , вірніше ГРОМАДЯНИ, вирішили самостійно розібратися зі своїми проблемами слід шукати тільки позитив, і розуміти що так і повинно бути.

Так, відповідно до ЗУ №2939-V1 "Про доступ до публічної інформації" від 13.05.2011 Наталія Олексіївна вирішила скористатися своїм конституційним правом і подати 4 окремі запити на отримання публічної інформації, а саме на отримання копій господарських документів по будівництву уже "нажаль" сумнозвісних доріг по вул. Жовтнева та вул. Миру і по ремонту східців біля селищної ради. Для того, щоб це не було просто словами, додаю сканкопію одного із запитів, наданого Наталією Олексіївною.

 

  

 

За її словами секретар селищної ради Лисогор В.П. зареєструвала дані запити з певними коментарями на кшалт :" Чому вам не живеться так як усім людям", "Люди вибрали - значить терпіть". З приводу цього просто хочеться запитати: "Віра Петрівна, а що робити коли люди не хочуть жити так як усі , коли вони не хочуть жити за принципом - "Моя хата з краю", коли вони хочуть знати правду,коли не хочуть щоб із них робили дурнів?" Далі секретарем селищної ради був названий термін надання відповіді по даному запиту - один місяць. Наскільки я розумію, при встановленні даного терміну Віра Петрівна керувалася ЗУ "Про звернення громадян" , згідно з яким скарги та звернення громадян дійсно розглядаються та вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження. Але проблема в тому що був поданий саме Запит. І я думаю, що кому як не секретарю селищної ради знати про те що "запит" і "звернення" - це абсолютно різні речі. І при наданні на нього відповіді потрібно керуватися ЗУ "Про доступ до публічної інформації". Спеціально для представників нашої місцевої влади дозволю собі процитувати одну із статей даного закону:

Стаття 20. Строк розгляду запитів на інформацію

1. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Ще хочу виділити один момент:

Стаття 14. Обов'язки розпорядників інформації

1. Розпорядники інформації зобов'язані:

1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами;

Тобто, надання публічної інформації своїм громадянам є навіть не правом - обовʼязком влади. І я думаю що і нашому голові і секретареві слід уже розуміти різницю між двома різними законодавчими актами. Так що, шановні односельчани , кожен з Вас має право подати запит на отримання будь-якої інформації по діяльності нашої місцевої влади, при чому незалежно від того стосується Вас ця інформація безпосередньо чи ні.

Я не є юристом, але не треба ним бути, щоб зрозуміти різницю між цими двома законами і не вводити людей в оману.

Я не хочу далі вдаватися в інші юридичні нюанси. Але хочу сказати лише одне. Володимир Михайлович, ми у свій час так і не змогли отримати ці документи. Ви постійно стверджували що все робили чесно і прозоро. Я не можу стверджувати що це так або ні, так як не бачив цих документів і не можу дати їм оцінку просто зі слів та звинувачень. Колись я Вас знав як чесну і порядну людину. Так надайте ці документи людям, поясніть своєму секретареві що вона повинна це зробити згідно закону, врешті-решт оприлюдніть їх самі - доведіть усім що ви залишилися чесною і порядною людиною і тоді повірте ніхто не буде "поливати вас брудом".

І насамкінець, дуже хотілося б, щоб все-таки люди коли переступають поріг селищної ради отримували насамперед розуміння, допомогу та співчуття. А я з свого боку й надалі планую висвітлювати дану ситуацію, з надією що наша місцева влада все-таки зрозуміє що її основне призначення - це служіння та допомога людям.

+3

Автор: Кривошея Олег

Коментарі

16.04.2016 22:10
1. Українка Я +1

Аплодую стоячи!!!) Браво!!!)


17.04.2016 20:50
Аватар 2. Завзятий Патріот 0

Як добре, що наші Вільшанці змінилися. Вони вже не бояться нічого і нікого. Нам творити майбутнє та вчити справедливості наших дітей. Ми вже не такі, якими були ще рік тому!


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 16.04.2016 12:18
  • Перегляди: 335
  • Коментарі: 2

Теги