Перейменування вулиць: для чого і навіщо.

21 травня 2015 року вступив у дію Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Саме тому протягом 6 місяців, а точніше - до 21 листопада 2015 року органи місцевого самоврядування мають перейменувати комуністичні назви вулиць. Якщо ми не приймемо рішення самі, за нас це зроблять у районній, чи обласній державній адміністрації. Вищезазначений закон вказує для цього термін до 21 травня 2016 року.

Після перейменування вулиць бігти до паспортного столу не треба. Штамп про зміну адреси можна поставити в будь-який зручний час, про що стверджують в Українському інституті національної пам’яті. Вартість даної операції - 85 копійок. А міняти документи на право власності варто тільки у разі операцій з майном.

Щодо витрат місцевої влади, то тут потрібно лише оновити таблички-вивіски на початку та вкінці вулиці. Вартість однієї такої таблички на сьогоднішній день становить 35-150 грн.

Тобто, не такий страшний вовк, як його малюють, і хочемо ми цього, чи ні, а комуністичні назви деяких вільшанських вулиць скоро будуть перейменовані. Добре, якщо ми самі визначимося з вибором. Пропозиції можете писати нам, надавати безпосередньо в селищну раду, або поспілкуйтеся зі своїм вуличним депутатом. При цьому варто пам’ятати, що в історії нашого селища є багато людей, які заслуговують тої честі, щоб вільшанські вулиці носили їхні імена. Разом з тим, є велика доля правди в пропозиції односельчанина надати нейтральні назви вулицям без історичного акценту, щось на кшталт «Цвіткова», «Лісова», «Лугова», адже історія як гвоздик, на який можна повісити що завгодно…

 

Автор: Джаніта Шах.

 

+2

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 22.10.2015 21:24
  • Перегляди: 507

Теги