Компост - унікальне вирішення проблеми рослинного сміття

Питання організації і вивозу сміття в нашому селищі становиться все більш актуальним. Крім того, навесні та восени (що ми маємо можливість спостерігати зараз) Вільшана періодично стоїть у диму, бо кожен хоче навести лад біля свого дому, чи на належній території, а куди подіти сміття, та й навіщо, якщо його можна просто спалити? До речі, опале листя по закону спалювати не можна, за це ще й накладаються відповідні штрафи. Їдкий дим, що виділяється при цьому, дуже шкідливий для екологічного стану місцевості. Але, по суті, це мало кого хвилює, та й штрафи, щоб у нас комусь тут виписувались, – я про таке не чула (але це ще не означаэ, що цього не було).

Та хотілось би акцентувати увагу на іншому. Василь Заболотній пропонує альтернативне, і на нашу думку, просто чудове вирішення даної проблеми – компост. Чули про таке? Спробуємо розкрити суть цього поняття конкретніше.

Компостце органічне добриво з залишків рослинного і тваринного походження. Опале листя, зав’ялі квіти, бур’янці дуже добре підходять для того, щоб зробити таке добриво для городу, чи садку, що є не менш корисним, ніж перегній.

Як його зробити? Частенько люди просто скидають відходи на одну купу, яка потім заростає навколо бур’яном. Тому краще буде викопати невелику яму, в яку б не стікала вода, не потрапляло  пряме сонячне проміння, і складати відходи туди. Через рік – півтора року компост готовий, він тоді повинен мати вигляд однорідної маси темного кольору. Ось і все, можна використовувати прямо за призначенням.

   

Я коротко описала головне, що стосується цього виду добрива. Масу інформації можна знайти на просторах Інтернету. Ця ідея з роками набуває все більшої популярності, і недарма.

Компост - чудове вирішення утилізації рослинного сміття, крім того, це ще й добриво. Так що варто задуматись, перш ніж підносити сірник до купи опалого листя – може, рішення зробити компост стане кроком до екологічно чистого майбутнього Вільшани?

 

 

0

Коментарі

12.03.2016 18:31
1. Заболотній Василь 0

Прийшла весняна пора , і все знову - по старому ... Вислів - "піду подихаю свіжим повітрям ЧЕРЕЗ РАЗ " стає знову неактуальним ...


31.03.2016 17:38
Аватар 2.  antonpronenko 0

Знаю багатьох людей у Вільшані, у яких погіршується стан здоров'я після того,як подихають димом


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 03.11.2014 23:19
  • Перегляди: 501
  • Коментарі: 2

Теги