Вільшанська дільнична лікарня

Під час Великої Вітчизняної війни гітлерівці зруйнували лікарню, та після війни лікарня та амбулаторія були не тільки відновлені, а й розширені до 50 ліжок, де крім терапевтичного відділення було відкрито хірургічне і пологове відділення. Згідно Постанови Ради Міністрів УРСР від 1958 року у Вільшані збудували нове приміщення лікарні: двохповерховий лікарняний корпус на 75 ліжок з поліклінікою і аптекою,хірургічним відділенням , з прекрасним на той час операційним блоком, світлими затишними палатами, пологове відділення, поліклінічне відділення з рентгенівським кабінетом, фізіотерапевтичним кабінетом, кабінетом функціональної діагностики, клінічна та санітарно-бактеріологічна лабораторія. Побудували  і дитяче відділення. Всі кабінети були оснащені  на той час найновішим обладнанням. На прилеглій території  буяв прекрасний сад, а на клумбах цвіло 150 кущів троянд!  В лікарні працювали прекрасні лікарі, медсестри і санітарки по-справжньому відданих своїй роботі, які в боротьбі за здоров'я, а інколи і за життя своїх пацієнтів віддавали свої душевні і моральні сили. Жителі Вільшани досі пам’ятають прізвища лікарів Шмульгевського, Ванхальського, Ягодзінську, Іващенко, Малютіна, Писько, подружжя Ганна та Семен Пухи.

 колектив медпрацівників 1969 рік   вільшанська операційна

Окреме слово хочеться сказати про Людину,  легенду нашого краю, головного лікаря Вільшанської лікарні з 1958 року Паустовського Віктора Вікторовича (1926 – 1994рр.). По спеціальності Віктор Вікторович – хірург, у 1955 році закінчив Київський Медичний інститут, а за покликанням  - Лікар. До відомого хірурга і чуйної людини Віктора Вікторовича Паустовського у Вільшанську дільничну лікарню приїздили люди з усієї округи, бо знали – він допоможе. Він жив життям лікарні її успіхами і турботами, в будь який час дня і ночі, в свята і будні він поспішав на допомогу хворим -  не одна людина завдячує йому життям і довгими роками здоров'я. Моральні і етичні принципи лікарської роботи закладені В. В. Паустовським до сьогоднішнього дня зберігаються в колективі лікарні.

Цілий день Віктора Вікторовича був заповнений турботами про хворих, колектив, господарство, а коли приходив вечір, він брав до рук свою улюблену гармошку, сідав під вишнями,  і його натруджені руки пурхали по ґудзичках - кнопках, і линула селом  ніжна мелодія. А було в репертуарі Віктора Вікторовича більш, ніж 300 ліричних народних пісень, особливо ж улюбленими були пісні воєнної пори. 16-ти річним хлопцем пішов він боронити Батьківщину від фашистських загарбників, не залишив удома і свою улюблену гармошку, пройшов з нею всі бої і походи. В його руках вона плакала і сміялась, нагадувала про дім і ніколи не була важкою ношею в солдатських руках. Коли по війні Віктор Вікторович виходив на сцену, адже був активним учасником художньої самодіяльності селища, то гру гармошки супроводжував передзвін нагород на лацкані його піджака.  

Достойною зміною на посаді головного лікаря став теж хірург - Володимир Олексійович Максименко. Сьогодні медичним закладом керує Людмила Іванівна Мусієнко – лікар зі стажем та мудрістю, незмінний член Виконавчого комітету селищної ради селища, депутат районної ради.

На сьогоднішній день Вільшанська дільнична лікарня обслуговує не лише Вільшану, а й навколишні села Петрики, Сегединці, Журавку, Товсту, Зелену Діброву, Воронівку. Працює дитяча консультація та бригада швидкої допомоги Городищенського РТМО, дружний колектив лікарів – професіоналів, медичних сестер та санітарок.

 

+1

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 23.09.2014 17:31
  • Перегляди: 446

Теги