Свято-Покровська церква у селищі Вільшана

Ранньої весни 2005 року до Вільшани з Миколаївщини приїхав отець Олександр Борей з матушкою Євгенією та дітками. Селищна рада виділила  кілька кімнат у старому приміщенні терапевтичного відділення лікарні, і вже у вербну неділю відбулась служба, а на Паску на службі вже були й перші прихожани. Матушка Євгенія, яка має не лише музичну освіту, а й неймовірної краси голос, зібрала церковний хор. Так була заснована Свято - Покровська церква.

Все більше людей приходило до церкви не лише у свята,  а й кожну неділю, отож і постало питання про побудову церкви. На щастя, дав Бог вільшанцям односельця, патріота землі, звідки походить його коріння, народного депутата Верховної Ради України (1990-1994рр., 1994-1996рр., 1998-2002рр., 2002-2005рр., від 2006р), Міністра  юстиції (1995-1997рр., 2005-2006рр.), кандидата юридичних наук (1980р), члена-кореспондента АПрНУ (1995р.), кавалера Ордена Князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня, співавтора «Акту про незалежність України»(1991р) Сергія Петровича Головатого, мецената і благодійника, який взяв на себе вирішення всіх фінансових питань. І почали будувати церкву, заклали наріжний камінь у травні 2007 року, у вересні Владика Іоан провів освячення.  

Таким чином, церква почала своє існування: виводились стіни, куполи, стелились доріжки, будувалась дзвіниця. Вже  29 серпня 2009 року Владика Іоан провів освячення дзвонів та хрестів. Все село зійшлось на цю подію: з вірою прикладались до хреста, який за мить підніметься на найвищий купол церкви. А потім, завмерши, спостерігали як двоє сміливців Роман Карпенко та Анатолій Войтюк підіймали хрест на купол та закріплювали його. З цього дня всі почали активну підготовку до відкриття церкви: Сергій Петрович долучався до кожної дрібнички: як найкраще зложити і повісити рушника, як поставити квіти, чи надійно закріплені ікони. Приїхали до церкви і художники, які проектували внутрішнє убранство церкви – Дмитро Гордіца (автор ікон, координатор центру досліджень української культури при Києво-Могилянській Академії) та Олександр Каракуц (автор оздоблення з дерева), допомагала їм у роботі вільна художниця Таня Устименко. Невтомно впорядковували територію біля церкви Леонід Моргун та прораб будівництва С. О. Діонісьєв.  Це була прекрасна ніч перед освяченням: прикрашали церкву рушниками, стелили доріжки, розставляли неземної краси хризантеми, 10 кущів яких подарувала церкві Надія Карпенко, готувала святковий стіл Антоніна Линник з помічницями, стирали останні пилинки Зінаїда Деніс, Надія Барабаш і Олександра Фесенко, мили долівку Валентина Шевченко, Валентина Дубова, та й не тільки вони не спали цієї ночі – кожен хотів докласти рук до такого великого свята. Ось і настав ранок святкового дня: новозбудована церква сяяла, як сонечко,  доріжки застелені килимами і квітами чекали високих гостей. Рівно о 10-й годині 10 жовтня 2009 року задзвонили дзвони і матушка Євгенія в українських строях хлібом-сіллю зустріла

  • Патріарха Київської і Всієї Руси-України Філарета
  • Владику Іоана
  • Головного  мецената та благодійника Сергія  Головатого
  • Ієрархів Української Православної Церкви Київського Патріархату
  • Духовенство Черкаської Єпархії

 відкриття 

 Почалось Освячення Церкви та була звершена перша Божественна Літургія по закінченні якої шановні гості вітали жителів селища із святом, дарували  ікони для церкви. Патріарх Київськох і Всієї Руси-України Філарет вручив С. П. Головатому орден Князя Володимира Великого, голова селищної ради Яровий В. М. від виконкому селищної ради урочисто вручив  С. П. Головатому свідоцтво про присвоєння йому звання  «Почесний громадянин селища Вільшана».

 

0

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 24.09.2014 19:46
  • Перегляди: 1441

Теги