Ми самі будуємо цей світ.

Чому гинуть села? Зазвичай на моє питання надається відповідь, що причиною цього трагізму є економічна криза. Нещодавно почали додавати «і політична». Як на мене, це є наслідком більш глобальної кризи – соціальної. Зазвичай, нам з першого класу «втокмачують» в голову думку, що «ти повинен/а гарно вчитися, щоб виїхати звідси якнайдалі, бо тут робити нічого» . Більшість потім півжиття проживають у місті, віддаючи половину з/п за оренду житла, займаючись не улюбленою справою, щоб хоч якось звести кінці з кінцями, втішаючи себе думкою про те, що він/вона проживає в місті, де є куди сходити і на що подивитися. Проблема тільки в тому, що за роботою і побутовими справами зазвичай вистачає часу тільки на похід в торг центр.

Частина зрештою повертається до батьків, а деякі зустрічаються з дилемою господарювання за коровами/свинями, і відпочинком, пропагуючим ідеї алкоголізму. На жаль, часто село лише й асоціюється з цими поняттями, а коли зазначаєш, що це не так, у співбесідника округлюються очі «Не може бути!».

Мені здається, що у цьому світі може бути абсолютно все, особливо тоді, коли ми наберемося хоробрості взяти власну відповідальність за все те, що нас оточує. Я вірю в те, що можна жити й у селі «по-міському», а у місті «по-сільському», мені не раз вдавалося бачити на вулицях міста свиней, чи кізsmiley. Все залежить від світосприйняття самих людей, і дуже дивно, що більшість цього не усвідомлюють, приймаючи позицію «моя хата збоку», чи «держава має за нас думати». Ніхто не буде думати за наш добробут, крім нас же. Лише  в такому випадку села матимуть шанс на існування, бо нічого дивного немає в тому, що багато важливих питань вирішується деінде, а нас лише ставлять до відома, і то не завжди, – ми самі це допустили.

Дивно чути слова деяких людей «Що ця держава мені дала?», так і виривається з вуст питання «А що ти зробив для розвитку держави?», адже цілком очевидним є те, що для отримання хорошого результату потрібно добряче в нього вкластися. Чи всі готові? Та якщо за кимось подібне помітять, цю людину найпершу ж почнуть поливати брудом, звинувачуючи в усіх смертних гріхах. Світ настільки погруз в корисливості й зухвальстві, що доброта і щирість сприймаються сьогодні як щось незвичайне. Найсумніше те, що ми самі будуємо світ таким. Яким же ми залишимо його для наступного покоління?

 

+5

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 22.12.2015 22:27
  • Перегляди: 275

Теги