Музей «Вільшанська світлиця»

Як тільки слава про боксерів братів Кличків дійшла до Вільшани, то старожили селища згадали, що проживали Клички і в нашому селищі, а ще й Віталій разюче, мов дві краплі води, схожий на жителя Вільшани Родіона Кличка. За цю справу взялась Людмила Тимошенко і розпутала клубочок життєвих стежок роду Кличків. Записавши цю інформацію зі свідчень жителів смт Вільшана: Демченко Наталки Романівни, 1920р.н., Крючковської Меланії Романівни, 1936 р.н., Голуб Ганни Георгіївни, 1928 р.н., Ганохи Наталки Калістратівни. 1918 р.н., Метика Пантелеймона Романовича та підтвердивши розповіді офіційними документами, активісти селища вирішили: створюємо музей і запрошуємо знаменитих односельців на гостину .

Першими підтримали ідею заснування «музею Кличків» три брати, великі патріоти свого селища Валерій, Роман та Анатолій Кожушки.

Закипіла робота : ремонтували приміщення, односельці приносили  експонати – старовинні речі з усього села.  В світлиці  створено три кімнати, які розповідають про життя вільшанців з далеких часів, до сьогодення. Особлива гордість «Вільшанської світлиці» - родинне  дерево роду спортсменів братів  Кличків.

дерево

 21 вересня - знаменний день: домотканими доріжками і квітами була встелена дорога до музею, знаменитого гостя -  Віталія Кличка зустрічали хлібом і сіллю Ліля, Зоя та Інна Кожушки, в музеї провела екскурсію Людмила Тимошенко, а біля родового дерева Кличків відбулася  зустріч із вільшанськими родичами. Розчулений Віталій щиро дякував вільшанцям за такий прийом і подарував школам комп’ютери, а для музею залишив свої боксерські рукавиці, та спортивну форму, в яких став чемпіоном світу.

зустріч  Кличко з дітьми 

 Урочистості відбулись і біля ЗОШ І – ІІІ ст., де, під козацький марш і з козаками на варті, відкрили пам’ятний знак, який засвідчує, що поряд із школою знаходилась хата прадіда Петра та діда Родіона Кличків.

0

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 23.09.2014 17:55
  • Перегляди: 408

Теги