ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

 

БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Коли  у Вільшані з'явилась перша книга? Хто його знає, та, мабуть, це була Біблія, церковні книги, а з кінця ХІХ ст. до 1915 року існувала приватна бібліотека пана Лічбінського, яка була своєрідним культурним центром для Вільшанського панства, і лише в 1909 році земство відкрило першу народну бібліотеку. Першим бібліотекарем земської бібліотеки була Жозефіна Августівна Браунер. Проіснувала ця бібліотека до самого 1917 року. Після революційних подій бібліотека стала зовсім іншою, а бібліотекарем стала Софія Давидівна Хромченко, з 1925 року бібліотекарем була Мошенська Марія Михайлівна, пізніше на її місце стала Юлія Василівна  Жежерун, дружина директора 7-річної школи. Подружжя вело активне життя центром якого була бібліотека, яка знаходилась у звичайній селянській  хаті  вкритій соломою, з маленькими вікнами і називалась «хата-читальня». Але життя там вирувало: приходило багато газет, гуртувались партійці, діяли освітні  та культурні гуртки. У 1933 році подружжя Жежерунів арештували за участь у «Спілці визволення України».

Свого часу бібліотекарем була Євгенія Арсентівна Щербина, яка громадській бібліотеці подарувала своє, доволі цікаве, зібрання книг, до того ж бібліотека була в її домі.

Ще довго бібліотека не могла знайти собі гарного приміщення і лише в 1954 році у новому приміщенні Будинку культури виділили дві кімнати для бібліотеки, а у 1973 році книги переселились у спеціально збудоване приміщення з читальним залом, де знаходиться і зараз.

З 1946 по 1986 рік бібліотекою керував Микола Омелькович Іваненко. Це була людина закохана в свою справу і лише хвороба змусила його залишити роботу. Але як добрий хазяїн він підготував собі достойну зміну. Молодим 22-охрічним хлопцем у квітні 1970 року розпочав свою трудову діяльність на бібліотечній ниві Василь Тимофійович Чухліб, у 1971 році закінчив Канівське культосвітнє училище бібліотечний факультет і по сьогоднішній день працює у Вільшанській бібліотеці для дорослих, з 1986 року працює на посаді завідуючого бібліотекою із колегою – бібліотекарем Наталкою Володимирівною Максименко. За роки роботи в бібліотеці Василь Тимофійович з метою обміну досвідом роботи побував у Білорусії. За добросовісне виконання обов’язків і відповідальне відношення до роботи у 1986 році нагороджений безкоштовною туристичною путівкою на Кавказ.

Крім книг у Василя Тимофійович є ще одне захоплення – малювання. Пейзажі, портрети, сюжетні картини, а скільки картин виготовлених технікою «випалювання», полички, підставки для телефонів, для ручок і олівців. Його роботи  постійно експонуються на виставках народних умільців районного та обласного рівнів.

БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

Дитяча бібліотека створена в 1949 році, мала своє приміщення, адже книжковий фонд становив 1850 примірників. Першою завідуючою дитячої бібліотеки була Філімонова В. А. З 1963 року бібліотека обслуговує 1761 читача, отримують 23 одиниці газет та журналів, працюють три працівники, завідуюча – Максименко С. С. З 1969 року у бібліотеці працює Даценко Тетяна Гаврилівна, яка пропрацювала з дітками 27 років.  В цей час створено читальний зал, та абонемент обслуговування читачів. Завідуючою стає Максименко О. Н., яка працює на цій посаді до 1976 року. У 1987 році  книжковий фонд налічує 25 695 примірників, обслуговує  бібліотека 1 200 читачів, отримує 37 примірників газет та журналів. У 1997 році книжковий фонд наповнився до 24 830 примірників.  1986 року у бібліотеку прийшла працювати Ільченко Ольга Володимирівна, яка і нині працює завідуючою бібліотекою. У 2003 році  бібліотека перейшла у інше приміщення, поряд з селищною радою. Ольга Володимирівна підтримує традиції своїх попередників: активно працює з дітьми, учителями, створює картотеки газетно-журнальних статей, краєзнавчу картотеку. У 2009 році у бібліотеці пройшла обласна комплексна методична перевірка за висновками якої Вільшанська дитяча бібліотека визнана кращою в районі.

 

 

0

Коментарі

27.07.2015 18:01
Аватар 1. Хоптяна Інна +1

Підскажіть, які книги потребує доросла та дитяча бібліотеки?


30.07.2015 09:18
2. Шах Джаніта  » відповідь до коментаря #1 0

Я б сказала, що різні, але особливий акцент вказано на художню літературу, а саме - романи, детективи, - таке, що завжди в попиті.


Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікувала: Шах Джаніта
  • Опубліковано 21.07.2015 08:37
  • Перегляди: 362
  • Коментарі: 2

Теги