«Пізнай свій край…себе, свій рід, свій нарід, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя…» саме словами Григорія Сковороди було відкрито зустріч бібліотечних працівників Вільшанського ЦКД з учнівською молоддю селища. Приурочена визначній події в літературному і громадському житті району, у видавництві «Інтроліга ТОР» вийшов друком довідник «Городищини славні імена». Підготовлений Центральною районною бібліотекою видання містить коротку і змістовну інформацію про видатних особистостей Городищини, які зробили значний внесок у розвиток рідного краю. Перше видання вийшло у 2011 році. Друге видання – подарунок городищанам до 25-ї річниці незалежності України.

Любов і глибока шана до рідної землі, до своєї малої батьківщини – одне з найсвятіших почуттів, яке ми проносимо крізь усе життя, усвідомлюючи особисту причетність до долі народу і усієї України. Поняття «рідний край» бере свій початок з батьківської оселі, тихої материнської пісні, чистої як краплина роси, рідної мови.

 Вільшана – древній і самобутній куточок України, багата славною минувшиною і самобутніми традиціям. Овіяна легендами земля, приваблює своєю неповторною красою і гостинністю. Ці святі для кожного жителя місця тісно пов’язані з іменами таких велетнів нації, як Тарас Шевченко, Максим Кривоніс, родини Кличків. Кожна вулиця, кожний куточок селища – то німі свідки далеких і близьких подій, радощів і горя, звитяг і поразок, трагедій і слави.

 Усі разом ми пишемо нові сторінки історії: хлібороби – рекордними урожаями, вчителі – талановитими учнями, лікарі – врятованим життям, молодь – перемогами.

Саме про людей, які зробили вагомий внесок розвиток вільшанського краю розповіли бібліотекарі.

Зокрема:

  • Івана Петровича Гуріненка- фольклориста, музейного працівника, археолога. Одного із відомих краєзнавців Черкащини другої половини 60-х – 90-х років минулого століття;
  • Павла Васильовича Енгельгардта - дворянина, офіцера, представника розгалуженого роду Енгельгардтів, який відіграв важливу роль у житті Тараса Шевченка;
  • Максима Кривоноса – українського полководця, одного із видатних військових діячів першої половини ХУІІ століття;
  • Забожка Олега Леонідовича – прапорщика, загиблого воїна – Афганця;
  • Клавдію Василівну Соломаху – учителя російської мови і літератури, заступника директора школи, Заслуженого Учителя УРСР.
  • Миколу Ігоревича Красюка – поета, члена Спілки письменників України;
  • Василя Михайловича Стецюру – купьтпрацівника, Заслужений працівник культури УРСР.

Ця невеличка книжечка, умістила в собі інформацію про життєвий і творчий шлях наших земляків, які любили свою Батьківщину, самовіддано служили ій працювали і творили не покладаючи сил. Сьогодні молодь дізналася тільки про славні імена, які пов’язана з Вільшано. Але сторінки довідника містять розповіді ще про багатьох відомих людей минулого і сьогодення, які зробили вагомий внесок у розвиток Городищини.

 Життя продовжується. Вже зараз до довідника можна вмістити інформацію про заслуженого працівника культури України Даценка Анатолія Євгеновича, городищанина члена Національної спілки письменників України Тичка Олексія Миколайовича.

 Дякуємо тим, хто прославляє нашу Городищину, хто дбає про її історію та світле майбутнє! Ніколи не померкне над краєм це світле сузір’я великих імен.

 

 

0

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 21.02.2017 13:19
  • Перегляди: 765

Теги