22 січня 1919 року збулась споконвічна мрія мільйонів українців – об’єднались «…століттями відiрванi одна від одної частини єдиної України, Захiдно - українська Народна Республiка (Галичина, Буковина Угорська Русь) i Надднiпрянська Велика Україна…» (уривок з тексту Акта Злуки). Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Акт Злуки 22 січня 1919 року - подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованим, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявом генетичного прагнення українства до територіального й духовного єднання, спадкоємності історичної державницької традиції. Цілісність етнічної території стала фундаментальною підвалиною відродження сучасної незалежної, соборної України. Наше завдання - зберегти і примножити державотворчий потенціал ідеї соборності як запоруки нерозривності і єдності державного організму, поступального соціально-економічного і духовно-культурного розвитку України.

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю та незалежність. Порозуміння між людьми. Це часточка надії і віри у світле майбутнє. Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам про те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом зможемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого багатостраждального народу. Нам, українцям, необхідно тепер, як і у 1919 році, знайти спільну мову та порозумітися, адже, пам’ятайте, ми власноручно пишемо сторінки історії і на помилку не маємо жодного права. Нам можуть не пробачити її ані пращури, ані нащадки.

З нагоди відзначення свята для читачів бібліотек селища проведено

День історичної правди:

«Горнусь до тебе, Україно,

як син до матері горнусь.

За тебе, рідна і єдина,

щодня я Богові молюсь».

Книжкова виставка - хронологія «Майбутня доля мислилась соборно» ознайомили з книгами про історичну подію, вимріяну не одним поколінням українських патріотів.

Відео презентація «Соборність України – єдність нації», актуальний репортаж «Україна – соборна, вільна держава», хвилинка поезії «Ода Україні», інформ - дайджест « Нащадки святої трійці» допомогли поглибили знання читачів про історію виникнення дня Соборності, більш глибоко збагнути значення цього свята в житті сучасних українців, більше дізнатися про державну символіку України.

Впродовж заходів звучали вірші про Україну, рідну землю, незалежність та державні символи України. В кожному поетичному рядочку відчувалося почуття національної гідності, гордості за Батьківщину та наш український народ.

0

Коментарі

Коментарі відсутні
Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам
Інформація
  • Опублікував: Романенко Ярослав
  • Опубліковано 21.02.2017 13:12
  • Перегляди: 358

Теги